Перейти до вмісту

Активація літніх людей

ПРОЕКТ НАШОГО ПАНСІОНАТУ «СОБАКИ – РУХ ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА АКТИВАЦІЯ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ З ХВОРОБОЮ АЛЬЦГЕЙМЕРА»

Основні цілі нашого пансіонату Життя в Радість.

  • Активація літніх людей під час занять
  • Заохочення їх до активності у вільний час
  • Зниження негативних наслідків хвороби Альцгеймера, зокрема:
  • Затримка процесу втрати пам’яті
  • Затримка процесу втрати рухливості
  • Поліпшення якості життя

Цілі реалізуються через заняття з собаками, програма яких адаптована для декількох груп пацієнтів, що беруть участь в проекті. Під час кожного заняття пацієнти в присутності собак виконують різні вправи, що сприяють інтелектуальному і руховому розвитку.

Приклади вправ для поліпшення пам’яті і концентрації включають: зіставлення аксесуарів собаки з їх іменами, вирішення проблемних ситуацій, наприклад, вибір предметів, необхідних собаці в певних ситуаціях, заповнення робочих листів. Ми намагаємося, щоб наші дії не грунтувалися тільки на доторканні і дотику до собакам. Завдання в першу чергу спрямовані на підтримку інтелектуальної форми, а не тільки на поліпшення самопочуття – хоча завдяки правильно підготовленим терапевтам атмосфера на заняттях завжди оптимістична і активізує.

Під час фізичних вправ літні люди гуляють зі своїми собаками, займаються активним відпочинком на свіжому повітрі або вчать собак різних трюків, віддаючи їм команди за допомогою жестів. Деякі з цих занять є більш «стаціонарними» через стан здоров’я учасників – якщо люди не можуть ходити, вони грають зі своїми собаками, зручно сидячи на інвалідних візках і стільцях. З цієї позиції вони можуть віддавати команди, кидати собаці іграшки і брати участь в інтелектуальних іграх.

Люди похилого віку, які за станом здоров’я не беруть участі в групових заходах, відвідуються волонтерами Кінологічної школи “Dog Friend” у м.Львові (громадська організація) і терапевтами в кімнатах, де вони індивідуально контактують з собаками. Собака допомагає налагодити контакт з людьми похилого віку, які страждають на хворобу Альцгеймера, часто допомагає згадати позитивні спогади з юності або дитинства. Присутність собаки також допомагає заспокоїтися, і відкритися волонтеру.

Будинок престарілих Життя в радість у Львові спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *