Артрит та його причини.
Набряк суглоба – причини.
Найчастіша причина, через яку пацієнти звертаються до ортопеда, – це біль або вилив у суглобах, який може бачити око – пухлина суглобів. Це може бути вторинним по відношенню до травми, перенапруги або може виникнути у процесі остеоартриту. Однак буває, що таке опухання одного або кількох суглобів (що має турбувати нас) може бути запальним захворюванням. Будь-який суглоб може опухнути, але найчастіше це колінні, гомілковостопні, плечові, променезап’ясткові суглоби, а також дрібні суглоби кистей та стоп.
Що повинно турбувати ортопеда, так це симетрія уражених суглобів, тобто набряк обох кісточок одночасно, особливо коли опухають обидва зап’ястя або невеликі суглоби рук або ніг. Це може бути запальний артрит, а не травма чи перевантаження.
«Таких типових випадків близько трьох», – каже наш лікар, ортопед пансіонату “Життя в Радість” у Києві. Найчастіше це пацієнти з набряками колін, а також дрібні суглоби кистей і стоп.
Припухлість суглоба – симптоми.
Основним симптомом є припухлість суглобів, ранкова скутість або симетричність уражених суглобів. Перераховані вище симптоми супроводжуються болями різної інтенсивності. При артриті біль зазвичай виникає вночі та вранці; вони часто пом’якшуються протягом дня та після погладжування. Однак, коли ми прокидаємося без болю, а вона проявляється протягом дня після тренування, ми найчастіше маємо справу з остеоартритом.
Набряки суглобів – діагностика.
За словами нашого лікаря з пансіонату Життя в Радість, підставою для діагностики є зібрана інформація пацієнта/клієнта та фізикальне обстеження. Часто зміни очевидні і цього достатньо для встановлення діагнозу. Однак іноді доводиться вдаватися до додаткових досліджень: лабораторних. При підозрі на артрит лікарі призначають аналізи крові: аналіз крові, запальні параметри (ШОЕ та СРБ), ревматоїдний фактор (РФ), антитіла до ЦЦП. Нині також з’являється дедалі більше поширених генетичних тестів. Практично в кожній лабораторії ми можемо визначити антиген, визначення якого рекомендується пацієнтам із підозрою на певний тип артриту.
У ревматології велика увага приділяється генетиці. Якщо у пацієнта є підозра на артрит, лікар завжди запитує його про наявність захворювань суглобів або сполучної тканини в сім’ї (батьки, брати та сестри, бабусі та дідусі, діти…).
Є ще постінфекційний артрит. Тут є явний причинний фактор (причинно-наслідковий зв’язок). Запалення може бути спричинене бактеріями, вірусами або іншими патогенами. Це називається реактивний артрит. Часто це можуть бути бактерії, що спричиняють урогенітальні інфекції.
Продовження статті дивіться в наступній редакції.
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів