Остеопороз. Крихкі кістки, як лікувати – 2
Що робити з появою симптомів остеопорозу?
Спочатку остеопороз носить потайливий характер, тому вам слід подумати про це, перш ніж зламати кістку. Люди з ризиком його розвитку (жінки в постменопаузі, чоловіки віком від 65 років та люди з іншими факторами ризику остеопорозу) повинні звернутися до лікаря, щоб визначити подальшу процедуру.
Швидка діагностика остеопорозу необхідна пацієнтам, у яких розвиваються симптоматичні остеопоротичні переломи або їх непрямі ознаки, такі як зменшення зростання, постійна сутулість або хронічний біль у спині.
Як лікар ставить діагноз?
При діагностиці остеопорозу лікар враховує низку відомостей, особливо щодо факторів ризику його розвитку та наявності переломів кісток у минулому.
На підставі цього він визначає, чи збільшується ризик остеопоротичних переломів у даного пацієнта та яке лікування слід проводити.
Методи, корисні при діагностиці остеопорозу
калькулятор FRAX
Він дозволяє оцінити ризик остеопоротичного перелому людини у найближчі 10 років; широко доступний в Інтернеті, зокрема для населення України (див. Калькулятор FRAX). На його підставі пацієнти виділяються з групи низького, середнього або високого ризику, що дозволяє швидко визначити потрібну процедуру. Також використовуються спеціальні таблиці з метою оцінки ризику переломів.
Денситометрія кісток методом DEXA (двоенергетична рентгенівська абсорбціометрія)
Оцінює мінеральну густину кісток; використовується при діагностиці остеопорозу та оцінці ефективності застосовуваних препаратів. Це обстеження має бути єдиним чинником, визначальним початок лікування, оскільки воно недостатньо визначає ризик остеопоротичних переломів – в багатьох людей із ризиком переломів (яких слід лікувати) мінеральна щільність кісткової тканини у нормі чи лише трохи знижена. Це з тим, що інші чинники також впливають схильність кістки до переломів.
Радіологічне обстеження
Він виконується у разі підозри на перелом кістки, використовується визначення характеру перелому, наприклад до ортопедичного приладдя.
Інші дослідження зображень
Наприклад, комп’ютерна томографія або магнітно-резонансна томографія не потрібні для встановлення діагнозу остеопорозу, але вони корисні в особливих ситуаціях, наприклад перед плановою операцією на хребті.
Лабораторні випробування
Кожен пацієнт з остеопорозом має пройти базові лабораторні аналізи (аналіз крові, функціональні проби нирок та печінки) та оцінити баланс кальцію та фосфату. Беруть кров для визначення рівнів кальцію та фосфору, оцінюють екскрецію кальцію із сечею, а в деяких випадках проводять інші тести (наприклад, вимірювання парагормону, вітаміну D, метаболізму кісткової тканини).
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів