Перейти до вмісту

Падіння – як допомогти літній людині?

Синдром після падіння – як допомогти літній людині?

З віком збільшується ризик різних захворювань чи неприємних ситуацій. Літні люди схильні до порушень рівноваги і падінь, наслідки яких можуть відчуватися не тільки фізично, а й психічно. Як боротися із синдромом після падіння? Як уникнути падіння?

Великі геріатричні проблеми

Падіння людей похилого віку вважаються одним з основних геріатричних синдромів, групою проблем, від яких страждають люди похилого віку. Серед них порушення рівноваги, нетримання сечі, психічні розлади, порушення терморегуляції, пролежні, ураження органів чуття, синдром слабкості. На жаль, ці захворювання часто недооцінюють чи пояснюють старістю. Однак за допомогою відповідної реабілітації та правильного підбору ліків життя літньої людини, яка постраждала від геріатричної проблеми, можна значно покращити.

Причини падіння в літньому віці

Падіння або втрата рівноваги здається невинною подією, але не для людей похилого віку. Ризик падіння та його наслідків різко зростає у людей похилого віку. Це пов’язано з ослабленою кістковою системою (яка більш схильна до травм, ніж у молодих людей) та хронічними захворюваннями. Особливо схильні до падінь люди, які страждають неврологічними захворюваннями, серцево-судинними захворюваннями та метаболічними синдромами. Загроза втрати рівноваги виникає також при зміні пози при ходьбі з часом (тулуб нахилено вперед), прийомі препаратів, що порушують почуття рівноваги.

Тому при догляді за людиною похилого віку слід дотримуватися особливої обережності. Часто підопічний переоцінює свою мобільність, недооцінює ситуацію, виконує діяльність, яка вартує йому надто великих зусиль. Саме в ці моменти найчастіше відбувається падіння. Після кожного такого заходу літня людина має бути оглянута лікарем. Іноді крім фізичної травми (садна, удару, розтягування, перелому) то, можливо психологічна травма, тобто. синдром після падіння.

Синдром після падіння – що це таке?

Синдром після падіння можна порівняти з травмою, яку переживає літня людина після падіння. Він втрачає віру в себе та свою незалежність, боїться рухатися самостійно, робить це повільно та обережно. Як наслідок, відбуваються зміни у поведінці літньої людини. Він починає уникати виходу з дому та більше фізичної активності. Це обмежує виконання простих повсякденних дій. Він боїться можливого наступного падіння.

Синдром після падіння не обов’язково помічати одразу. Часто це процес, тому після кожної втрати рівноваги варто спостерігати за поведінкою підопічного. При появі характерних симптомів слід вживати заходів.

Як допомогти літній людині із синдромом після падіння?

Старий чоловік, який страждає на синдром після падіння, вимагає особливого догляду та уваги. Проявіть її підтримку, розуміння та терпіння. Розмова відіграє величезну роль. Варто обговорити причину падіння, пояснивши, що така ситуація може статися з кожним незалежно від віку. Добре переконати літню людину повернутися до фізичної активності, наприклад, починаючи з невеликих занять. У разі сильної травми можна розглянути зустріч із психологом та фізіотерапевтом, які професійно оцінять стан літньої людини. Проте весь процес боротьби з постпаденим синдромом має здійснюватися по відношенню до підопічного. Не робіть нічого проти його волі або чого він морально не готовий.

Як уберегти людей похилого віку від падіння?

Більшість падінь відбувається вдома. Для їх запобігання варто адаптувати обстановку до можливостей підопічного: забезпечити хороше внутрішнє освітлення (але не надто сильне, щоб не зліпити очі), прибрати з підлоги предмети, про які можна спіткнутися (кабелі, килими, непотрібні шафи і квіти, що стоять на землі, повісити на землі, повісити двісті, навіси, навіси, вісі, навіси, навіси) . Слизькі панелі краще замінити м’яким килимом. Якщо у вашому будинку є сходи, вони повинні мати поручні з гумовими ручками, за які легше триматися під час підйому або спуску. У ванній кімнаті стануть у нагоді нековзний килимок, душ зі стільцем для людей похилого віку і ручки, що допомагають вставати або зберігати рівновагу. Звичайні домашні капці слід замінити тапочками на гумовій підошві.

Це лише деякі приклади того, як можна звести до мінімуму ризик падіння літньої людини. Тим не менш, постійна турбота та розмова важливі. Літні люди часто втрачають самооцінку чи впевненість у собі через свої недуги, тому їм іноді хочеться довести собі чи іншим, що вони цілком мобільні. Варто поговорити з ними про природні обмеження у літньому віці і пояснити, що присутність опікуна полегшує життя.

Синдром після падіння можна подолати розмовою, добротою та розумінням. Для людини похилого віку важлива підтримка близьких, тому їх не можна залишати наодинці з пережитою травмою. Заохочуйте людей повернутися до фізичної активності та виконувати ті ж дії, що й до падіння, і подбайте про безпечне середовище, щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *