частина 2
Елементи передопераційної фізіотерапії.
Предопераційна фізіотерапія відноситься до категорії профілактичних заходів, спрямованих на:
підготовка організму до майбутніх змін за рахунок зменшення наявних недуг,
роблячи м’які тканини більш гнучкими в операційному полі,
підготовка опорно-рухового апарату до роботи після операції,
збільшення м’язової сили та витривалості тіла,
інструкція з післяопераційних процедур.
Робота під наглядом нашого фізіотерапевта – це не лише підготовка пацієнта до операції, а й зниження ймовірності загострення поточних недуг, таких як біль чи набряк. Метою фізіотерапевтичних заходів також є відновлення діапазону рухів у суглобах, порушених хворобою, та активація м’язів.
У госпіталізованих та довготривалих пацієнтів, а також після хірургічних операцій збільшується ризик тромбозу, тому наш фізіотерапевт навчає пацієнта антикоагулянтним вправам, які є важливим елементом профілактики.
Вправи з антикоагулянтами пацієнт може виконувати в перші години після операції.
Тромбоз глибоких вен та пов’язані з ним ускладнення, такі як тромбоемболія легеневої артерії або хронічне захворювання вен нижніх кінцівок є одними з найпоширеніших захворювань в Україні. Щороку на це захворювання страждають від 50 000 до 70 000 осіб.
Ще одним післяопераційним ускладненням є порушення легеневої вентиляції, тому в передопераційному періоді пацієнту слід виконувати прості дихальні вправи, спрямовані переважно на діафрагму, міжреберні м’язи та м’язи живота. Крім того, передопераційна програма фізіотерапії може бути розширена за рахунок релаксаційних технік, які дозволять пацієнтові впоратися з післяопераційним стресом.
Предопераційна фізіотерапія – це також навчання стоянню, використання ортопедичного обладнання, яке буде використовуватися після операції, а також навчання ходьбі на милицях та підйом сходами.
Це надзвичайно важлива процедура, яка не лише прискорює правильну регенерацію тканин, а й дає пацієнтові відчуття безпеки. Коли пацієнт перебуває у добрій формі і його не стискають болі та накладання швів, легше освоювати нові навички.
Підготовка не тільки фізична, а й психологічна.
Пацієнти, які очікують операції, часто супроводжуються хронічним болем і перебувають під дією сильних знеболювальних, тому перспектива фізіотерапії може спричинити занепокоєння та небажання займатися фізичною активністю.
Під час візиту фізіотерапевт розповість, як діяти в післяопераційний період, і за необхідності покаже, як користуватися ортопедичним обладнанням або хірургічними поясами.
Підвищення обізнаності пацієнта дасть йому зрозуміти, чого чекати після пробудження від анестезії, що позитивно позначиться на комфорті та безпеці.
Практика показує, що пацієнти із заміною колінного та тазостегнового суглобів, які брали участь у фізіотерапії протягом шести тижнів до операції, знизили потребу у стаціонарній реабілітації до 73%.
Відповідна підготовка під наглядом фізіотерапевта як до, так і після операції позитивно впливає на процес швидшого одужання та повної регенерації.
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів