Перейти до вмісту

Реабілітація гострого болю у руках.

Реабілітація пацієнтів у Пансіонаті Життя в радість
для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями в Києві. Гострий біль у правій чи лівій руці – що це може означати?

Кістка складається з 27 кісток, а її рухливість обумовлена ​​розвиненою системою суглобів та зв’язок. Складна будова та характер функцій, що виконуються цією частиною кінцівки, сприяють розвитку всередині неї різноманітних недуг. Їх основним симптомом є біль, який може носити різноманітний характер – тупий, здавлюючий, пекучий, пульсуючий. Специфічним симптомом є гострий біль у руці, що може бути причиною цього?

гострий біль у руці, чи що?

Гострий біль у правій руці (або лівій руці) – це той, що характеризується значною тяжкістю, пацієнти
описують його як гострий або колючий. Буває, що біль супроводжується іншими симптомами, наприклад почуттям оніміння або обмеженням рухливості рук. Це може статися як вдень, і вночі. Вона має гострий характер (з’являється раптово і триває відносно недовго) або хронічний (триває більше 3 місяців).

Причини розриву руки дуже різноманітні і часто виходять за межі чисто ортопедичних. Для цілей цієї публікації ми відібрали найпоширеніші причини виникнення недуг такого типу, викликаних змінами, що відбуваються безпосередньо всередині руки, а також ті, джерело яких криється в іншому захворюванні.

Гострий біль у руках та ревматоїдний артрит
РА – це хронічне запальне захворювання з імунною основою, яке часто вражає дрібні суглоби рук (і ніг). Характерно, що запалення торкається суглобів, розташованих симетрично, тому його симптоми торкаються правої та лівої рук одночасно.

Захворювання призводить до поступового руйнування суглобів, що супроводжується їхньою набряклістю, скутістю і, насамперед, постійні, стрімкі болі в руках розглядаються багатьма пацієнтами як нестерпний біль. Недуги можуть посилюватися настільки, що вони не заважають і навіть не заважають нормальному функціонуванню, у тому числі заняття професійною діяльністю. Це впливає на психічний стан пацієнтів – до 7 з 10 осіб з РА страждають на депресію.

Як ми вже згадували, прогресуюче захворювання, спочатку симптоми не особливо виражені, тому пацієнти повідомляють лікаря тільки в той момент, коли біль вже значно посилився. РА є, на жаль, невиліковним захворюванням, але чим раніше буде здійснено терапію, тим більша її ефективність. Тут переважно використовується фармакологічне лікування (біологічні препарати, стероїди). Також рекомендується носити правильно підібрані зап’ястні ортези, які – на першій стадії захворювання виконують профілактичні функції (уповільнюють прогресування деструктивних змін), згодом – стабілізуючі та коректуючі, що підтримують лікування.

гострий біль у правій або лівій руці при синдромі де Кервена.

Хвороба де Кервена – це запалення оболонок сухожильних м’язів великого пальця, що контролює його випрямлення. Виявляється при опроміненні в передпліччі пекучий біль, що розриває, в руці навколо зап’ястя.

Оболонка є структурою, що оточує м’язові сухожилля, функція якої полягає в полегшенні руху цих сухожиллів та усуненні тертя між ними та поверхнею сусідніх кісток та сусідніх сухожиль. В результаті повторних навантажень руки в зап’ясті (наприклад, під час фізичного навантаження, тренування або роботи за комп’ютером). Простір між його внутрішнім шаром та сухожиллям значно скорочується. В результаті вони починають тертися один про одного, що породжує болючі симптоми. Сильний біль може охопити всю руку.

Синдром Де Кервена найчастіше вражає домінантну кінцівку. Тому стрімкий біль у правій руці буде більш характерним для правшів, ліворуких – для шульг.

Якщо захворювання не запущене, лікування ґрунтується на фармакотерапії та реабілітації. Якщо такі заходи не вдаються або пацієнт надходить до лікаря надто пізно, може знадобитися операція на великому пальці.

Хвороба Де Кервена часто поєднується із синдромом зап’ястного каналу.

Розрив руки та захворювання хребта.

Гострий біль у руці у багатьох випадках пов’язаний із змінами у шийному відділі хребта. Біль потім охоплює всю кінцівку та шию, крім того, також може спостерігатися оніміння руки, ослаблення її м’язової сили та втрата чутливості. У такій ситуації необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря – ортопеда, невролога або нейрохірурга.

Інші симптоми, які можуть супроводжувати дископатію, включають:

головний біль і запаморочення,
нудота,
парез кінцівок.

При консервативному лікуванні використовуються знеболювальні, протизапальні та розслаблюючі засоби. Ваш лікар може також порекомендувати носіння ортопедичний комір, який стабілізує та знерухомлює хребет у шийному відділі, що допомагає зняти гострий біль.

Пишіть нам на електронну пошту або зателефонуйте.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *