Перейти до вмісту

Стадії деменції.

Які стадії деменції?

Якщо хтось має постійні проблеми з пам’яттю, які вважаються гіршими, ніж ті, які можна очікувати від віку людини, але все ще здатні продовжувати свою повсякденну діяльність, діагностується легке когнітивне порушення. Хоча люди часто мають хворобу Альцгеймера або іншу форму деменції, це не стосується всіх людей з легкими когнітивними порушеннями. Ця стадія також називається продромальною фазою.

Відповідно, початок деменції загалом можна розділити на три Дом престарелых Житомир
стадії:

ранню, проміжну та пізню.

1. Рання фаза.

Багато форм деменції прогресують, тому її ранні симптоми часто досить тонкі, поступово посилюючись з часом. Ранні симптоми можуть включати забудькуватість і втрату почуття часу, але їх часто не беруть до уваги або розглядають як нормальні особливості старіння.

2. Проміжна фаза.

На проміжній стадії симптоми стають помітнішими – наприклад, забування імен або заблукати у власному будинку. Повсякденні дії, такі як одяг або приготування вечері, можуть стати занадто складними. Зміни в поведінці, такі як помилка без причини або помилки, також можуть бути більш поширеними.

3. Пізня фаза.

Пізня стадія деменції протікає важче і часто призводить до того, що людина стає дуже залежною від оточуючих та пасивною. Він може не пізнавати близьких, не мати уявлення про час і місце, а також мати проблеми з ходьбою та спілкуванням. На цій стадії людям з деменцією зазвичай потрібний цілодобовий догляд. Для деяких людей поведінка може змінитися настільки, що їхня особистість здається зовсім іншою, і це може бути одним із найскладніших аспектів хвороби для сім’ї та друзів.

Причини, фактори ризику та очікувана тривалість життя.

Ряд різних захворювань може спричинити деменцію. Багато хто з них пов’язані з незвичайним накопиченням різних білків у головному мозку. Ці білки можуть спричинити порушення функції нервових клітин та скорочення у різних частинах мозку.

Що викликає деменцію?

Причини кожного захворювання, що протікають деменцією, різні:

Хвороба Альцгеймера:

Вважається, що хвороба Альцгеймера викликана накопиченням різних білків у мозку, які утворюють аномальні структури, які називають бляшками і клубками. Вчені не знають точно, що викликає цей процес, але з прогресуванням захворювання нервові клітини в мозку втрачаються, впливаючи на передачу сигналів між клітинами мозку.

Судинна деменція:

Це термін, який включає групу захворювань, викликаних проблемами з кровопостачанням головного мозку, внаслідок яких дрібні згустки перешкоджають попаданню кисню до тканин мозку.

Лобно-скронева деменція:

Це ще один найпоширеніший термін, який відноситься до групи захворювань. Цього разу це викликано загибеллю клітин та нервових шляхів у лобових та скроневих частках головного мозку. Утворюються аномальні білки, які заважають тому, як клітини мозку спілкуються одна з одною.

Деменція з тільцями Леві:

Тельця Леві — це аномальні кластери білків, які накопичуються в тих частинах мозку, які пов’язані з мисленням, рухом, пильністю та візуальним усвідомленням.

Деменція при хворобі Паркінсона:

Симптоми хвороби Паркінсона з’являються, коли нервові клітини (нейрони), що виробляють дофамін у головному мозку, виснажують запас цієї речовини і самі нейрони гинуть. Вчені вважають, що загибель нервових клітин пов’язана із поєднанням старіння, генетичних та екологічних факторів, таких як вплив певних хімічних речовин.

Інший:

Деменція у людей до 65 років (відома як рання деменція) може бути викликана рядом різних захворювань. Молоді люди частіше мають більш рідкісні форми деменції, але успадкування деменції у них ймовірніше, ніж у людей у ​​старших вікових групах (хоча ймовірність успадкування деменції дуже мала).

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *