Перейти до вмісту

Властивості меліси

Меліса. Які властивості вона має?

Меліса – одна з найпопулярніших трав’янистих рослин, яка славиться своїми властивостями, що знімають проблеми із засипанням. Однак на цьому його цінні риси не закінчуються.

Меліса лимонна відноситься до багаторічних рослин. Вона відома з давніх часів – вже тоді її цінні властивості використовувалися як у кулінарії, так і у фітотерапії. Її первісна поява пов’язана із середземноморськими країнами, і в даний час широко поширена в усьому світі.

Меліса характеризується високим стеблом, що доходить до декількох десятків сантиметрів, який сильно розгалужений і покритий тонкими волосками. Його відмінною рисою є листя із зазубреними краями (схоже на листя кропиви).

Меліса – багатство цінних інгредієнтів.

Великий інтерес до властивостей меліси обумовлений наявністю корисних активних компонентів. Величезна кількість зустрічається в основному в листі, але іноді використовуються і листові частини стебла.

Цінні якості цієї рослини для здоров’я:

містить ефірні олії,
флавоноїди,
вітамінС,
смолу.

Саме багатство активних інгредієнтів виражається в універсальних властивостях меліси.

Меліса допомагає заспокоїти нерви

Настій меліси допомагає заспокоїти нерви. Тож до нього варто тягтися в моменти нервозності чи стресу. З мелісою роблять чай, який можна пити при проблемах із засипанням.

Меліса допомагає зняти запалення

Меліса є джерелом фенольних кислот, які допомагають зняти запалення. Саме тому рекомендується робити компреси після укусу комахи.

Лімонний бальзам протидіє вільним радикалам

Флавоноїди та вітамін С, що містяться в екстракті меліси, мають антиоксидантні властивості. Вони допомагають протидіяти активності вільних радикалів, які прискорюють старіння організму та викликають запалення.

Меліса допомагає при проблемах із травленням

Меліса завдяки наявності речовин, що містяться в ефірній олії, сприяє розслабленню гладкої мускулатури кишечника і підтримує секрецію шлункових соків і жовчі. Таким чином, вона підтримує процес травлення, знижує метеоризм і сприяє більшому апетиту.

Меліса від травм та набряків

Компреси зі свіжого листя меліси є опорою при травмах або набряках. Достатньо прикласти подрібнене листя до шкіри і повторювати цю дію навіть кілька разів на день.

Як використовувати переваги меліси?

Найпопулярнішим видом меліси є сушена трава, яку можна купити в аптеках у вигляді експрес-чаїв для заварювання. Екстракт цієї рослини також є поширеною діючою речовиною в препаратах, призначених для людей, які борються з безсонням або стресом.

Як зробити настій? 1 чайну ложку сушеної меліси слід насипати в склянку і залити окропом. Заварювання повинно відбуватися під закритою кришкою не більше ніж 15 хвилин.

Протипоказання

Меліса, як і будь-яка трава, благотворно впливає на організм. Однак вона не може бути використана всіма без обмежень. Серед основних протипоказань – чутливість до діючих речовин, які у рослині. Нехтування рекомендаціями може призвести до появи побічних ефектів, наприклад, у вигляді порушень дихання, набряків, почервоніння шкіри.

Якщо ви хочете повною мірою скористатися потенціалом меліси, переконайтеся, що його використання буде безпечним.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *