Перейти до вмісту

Анімалотерапія

Допомога літнім людям: домашня тварина як супутник літньої людини.

Допомога літнім людям не може бути якісно здійснена без забезпечення, в першу чергу, гармонії в душі людини похилого віку.

Фахівці приватного пансіону для престарілих «ЖИТТЯ В РАДІСТЬ» одним з таких способів вважають появу поруч з літньою людиною домашньої тварини; вірного супутника і навіть «домашнього лікаря».

Домашній улюбленець може здійснювати найголовнішу допомогу літнім людям - робити їх не настільки самотніми, надавати їм додатковий стимул для існування, дарувати їм своє тепло і радість. Домашні тварини приносять гармонію і порядок в психоемоційний стан свого господаря. Будь-яка домашня тварина, яка б вона не була - велика або маленька - і навіть рибки в акваріумі, як би з’єднуються з енергетикою людини, налаштовуючи її на позитивний лад. Кожен вид тварин має свої особливості, тому і їх позитивний вплив на людину має свої відтінки і нюанси, але результат такої взаємодії завжди найвигіднішим чином позначається на літній людині.

Як правило, люди похилого віку, у яких вдома живе яка-небудь тварина, ще рідше приходять до лікарів, ніж їхні діти або онуки. Механізм того, яким чином домашні тварини здійснюють допомогу своїм господарям, помітно зміцнюючи їх здоров’я, до сих пір не вивчений наукою і залишається багато в чому загадкою.

Проте, спостереження дають можливість зробити наступні висновки: домашні вихованці допомагають людям впоратися з виникшими перед ними проблемами, зі стресовими ситуаціями, з самотністю. Вони помітно покращують поганий настрій і дають велику емоційну підтримку. І зовсім не має значення, хто живе у людини вдома: кішка або собака, пташки чи прості рибки, - будь-яка тварина надає позитивний вплив на фізичне і психологічне самопочуття літньої людини. Щоденне спілкування з домашнім улюбленцем призводить до зменшення ризику розвитку різних захворювань, а також вселяє в душу людини оптимізм.

Домашні тварини дарують своїм господарям стовідсоткову, безкорисливу любов і увагу, незалежно від того, хто є їх власником: молодий хлопець або зовсім старий. Домашні вихованці перетворюються в найкращих друзів, з якими можна поговорити, поділитися почуттями. Спілкування і взаємодія з твариною збільшує рівень серотоніну в мозку, що збільшує почуття благополуччя господарів.

Спілкування зі своїм домашнім вихованцем також благотворно впливає і на активність людського мозку, що допомагає попередити або послабити багато психологічні розлади. Так, зокрема, при хворобі Альцгеймера - спілкування з кішками усуває відчуття тривоги, яке так виражено при даному захворюванні. Почуття великої відповідальності по відношенню до домашніх тварин, і турбота про улюбленця стимулює літньої людини до активної діяльності, що в свою чергу стимулює бажання бути здоровим і жити.