Перейти до вмісту

Дегенерація очей у людей похилого віку

Проблеми із зором у людей похилого віку

Існує безліч проблем, з якими стикаються люди похилого віку. На жаль, не всі з них можна повністю усунути, але поінформованість про їх виникнення, а також знання можливих причин та варіантів лікування є надзвичайно важливими. Які захворювання найчастіше виникають у людей похилого віку?

Глаукома

Однією з найбільш серйозних проблем із зором є добре відома глаукома, яка, якщо її не лікувати, порівняно швидко призводить до повної втрати зору. З його появи зір поступово погіршується і зору звужується. Хворий скаржиться на біль, свербіж та різке почервоніння очей. Крім того, характерним симптомом є свічення, тобто так званий ореол навколо світловипромінюючих предметів. Глаукома найчастіше зустрічається у людей похилого віку, але ризик розвитку захворювання вищий після сорока років. До групи ризику також входять люди із захворюваннями серця, короткозорістю, які часто скаржаться на головний біль.

Катаракта, або поступове потемніння

Ще одне небезпечне захворювання очей у людей похилого віку – катаракта. Воно передбачає зниження гостроти зору і, як наслідок, поступову втрату зору. Характерні симптоми катаракти включають зміну кольору або появу плям у полі зору. Пацієнт, який швидко повідомить про тривожні симптоми, швидше позбавиться проблеми. Найбільший ризик розвитку цього захворювання наражаються на людей, які страждають на діабет, короткозорість, гіпотиреоз або глаукому в анамнезі.

Пресбіопія

Це захворювання є одним із найбільш характерних захворювань старості. На жаль, цьому схильні всі без винятку. Захворювання передбачає поступову втрату гнучкості кришталика, а це означає, що хворий не може правильно оцінювати відстань предметів, що спостерігаються, або деталі особи віддаленої людини.

Дегенерація очей

У людей похилого віку дуже часто зустрічається ВМД, тобто вікова макулярна дегенерація, що в перекладі означає дегенерація жовтої плями. На жаль, це ще одне захворювання, яке, якщо його не лікувати, може повністю позбавити літню людину зору. Зазвичай, протягом п’яти років після початку захворювання симптоми починають проявлятися на іншому оці. Чому лікування цього захворювання справді важливе? Необоротні зміни зору можуть відбутися протягом кількох днів.

Блізорукість і далекозорість

Не слід також забувати, що люди похилого віку страждають також короткозорістю, тобто нечіткістю бачення предметів в далечінь, і далекозорістю (далекозорістю), тобто нечіткістю бачення предметів, що знаходяться поблизу. Це поширені дефекти очей, які також зустрічаються у набагато молодших людей. Крім окулярів з відповідною корекцією або контактними лінзами для лікування цих дефектів застосовується і лазерна корекція.

Профілактика у людей похилого віку

Виникнення очних захворювань у людей похилого віку цілком закономірне. На жаль, не всі усвідомлюють, що тут найголовніше – це профілактика, адже не допустити, щоб хвороба дійшла до людини похилого віку, досить складно. Насамперед, важливо пам’ятати, що турбота про організм та його компоненти – це основа здоровий, задоволений пацієнт.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *