Перейти до вмісту

Догляд за пролежнями та ранами

Перев’язування ран – як правильно робити?

У багатьох людей похилого віку є рани, які потребують систематичного та ретельного лікування. Післяопераційні рани після оперативних втручань, типові для людей похилого віку пролежні або виразки, що супроводжують деякі захворювання, гояться зовсім інакше, ніж звичайні порізи. Ось чому так важливо правильно доглядати рани. Ми надаємо цілодобовий догляд людей з ранами.

Чому взагалі потрібно міняти пов’язки?

Питання може здатися простим, але варто пам’ятати, що таке процес загоєння ран і наголошувати, що сучасні медичні знання стануть у нагоді навіть у такій простій справі.
Донедавна у рекомендаціях говорилося, що рани слід підсушувати. Нині від цього лікування відмовляються. Рана природно волога, т.зв. ексудат – це речовина, що сприяє загоєнню. Ця рідина містить антибактеріальні речовини, ферменти та речовини, що прискорюють загоєння. Його видалення не рекомендується. Однак слід стежити за тим, щоб бактерії та забруднення не потрапили у рану. Ось чому рани необхідно перев’язувати та регулярно змінювати пов’язки.

Зміна пов’язки в 4 кроки

Крок 1 – підготовка – для того, щоб сама зміна пов’язки пройшла гладко, до цієї дії необхідно підготуватися. Підготуйте всі необхідні речі та розставте їх так, щоб вони були в межах досяжності. Ретельно вимийте та продезінфікуйте руки, потім надягніть рукавички.

Крок 2 – зняття старої пов’язки – Обережно зніміть стару пов’язку. Якщо вона міцно прилипає до шкіри, можна просочити сольовим розчином. Викиньте зняту пов’язку у відро для сміття, знову вимийте руки і приступайте до промивання рани.

Крок 3 – промивання рани – протерти рану стерильною марлею, змоченою антисептичним розчином. Ми завжди промиваємо рану, рухаючись від центру до країв. Після того, як ви видалите відмерлі клітини, ви все одно можете обприскати рану дезінфікуючим засобом. Тепер дайте рані подихати і зачекайте, поки шкіра навколо рани висохне.

Крок 4 – накладення пов’язки – тепер можна накласти пов’язку, якщо цього вимагає рана, прикрити її додатково бинтом. Ретельно мийте руки після виконання дій.

Що ще варто згадати?

Зазвичай ми змінюємо пов’язку один раз на добу – приблизно кожні 24 години, а якщо цього вимагає рана, то й частіше. Змініть пов’язку раніше, якщо вона протікає чи брудна. Щоб рана добре гоїлася, варто вибирати пов’язки гарної якості.

Хороші пов’язки відповідають наступним критеріям:

  • Вони непроникні для бактерій.
  • Вони проникні для водяної пари та повітря – вони «дихають».
  • Вони забезпечують теплоізоляцію.
  • Вони допомагають підтримувати відповідний рівень вологості рани.
  • Вони дозволяють видалити надлишок ексудату.
  • Вони захищають рану від травм.
  • Вони протиалергічні.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *