Діабет – як подбати про літню людину?
Хронічне та неліковане, воно негативно впливає на стан артерій та вен, будучи одним із факторів розвитку захворювань серця та системи кровообігу. Це може призвести до пошкодження дрібних судин очного яблука, що, у свою чергу, призводить до погіршення зору. Він негативно впливає на функціонування нервової системи, що призводить до діабетичної нейропатії. Пацієнти також можуть відчувати м’язову слабкість, спазми м’язів, поколювання в кінцівках і втрату чутливості. Важке загоєння ран є наслідком розладів нервової системи та послаблення судин.
Діабет – це група метаболічних захворювань, що характеризуються гіперглікемією, тобто підвищенням рівня глюкози у крові. Це викликано неправильним виробленням або неправильною дією інсуліну, секретованого клітинами підшлункової залози.
Два основні типи діабету
Цукровий діабет 1 типу (інсулінозалежний)
Ця форма діабету найчастіше вражає дітей та молодих людей. При цьому ушкоджуються клітини підшлункової залози, які виробляють інсулін, що зрештою призводить до повної втрати його вироблення.
Цукровий діабет 2 типу (інсуліннезалежний)
Це найпоширеніший тип діабету у людей похилого віку. У цьому випадку високий рівень цукру в крові є результатом не браку інсуліну, а резистентності до його дії.
Фактори ризику. Чи можемо ми запобігти цьому захворюванню?
Фактори ризику діабету 1 типу
Часті інфекції у дитячому віці, генетична схильність, виникнення аутоімунних захворювань, таких як розсіяний склероз, гіпертиреоз чи гіпотиреоз тощо.
Фактори ризику діабету 2 типу
Схильність до захворювання пов’язана з генетичною схильністю. Однак на його розвиток впливає і спосіб життя, тобто залежні від нас фактори. Це включає, серед іншого: при абдомінальному ожирінні, а також:
- підвищення рівня тригліцеридів та холестерину;
- гіпертонія;
- низька фізична активність;
- вік (ризик розвитку захворювання збільшується з віком);
- хронічні порушення сну;
- переніс гестаційний діабет;
- паління цигарок та вживання алкоголю.
Які симптоми повинні нас турбувати?
Цукровий діабет 2 типу, що виникає у людей похилого віку, може розвиватися непомітно протягом багатьох років. Його симптоми можуть бути різноманітними та неспецифічними. Ось чому так важливо спостерігати за нашими людьми похилого віку і реагувати на тривожні сигнали. Що вас може насторожити, то це:
- посилення голоду та спраги;
- сухість у роті;
- рецидивні інфекції (переважно сечовидільної системи) та грибкові інфекції;
- раптова втрата ваги / коливання ваги;
- часте сечовипускання;
- зміни шкіри / проблеми із загоєнням ран;
- помутніння зору;
- слабкість, дратівливість, труднощі з концентрацією уваги.
Догляд за літніми з діабетом – які правила ми дотримуємося в пансіонаті для людей похилого віку?
Ми стежимо за тим, щоб наші пацієнти регулярно приймали ліки та відслідковуємо результати аналізів.
Ми забезпечуємо дотримання діабетичної дієти та регулярне харчування.
Ми дбаємо про фізичну активність мешканців пансіонату. Якщо є можливість, люди похилого віку займаються спортом на свіжому повітрі. Давайте перевіримо масу тіла та життєві параметри людей похилого віку.
Впроваджуємо елементи санітарної освіти мешканців.
Ми швидко реагуємо на симптоми гіпоглікемії (зниження рівня цукру в крові) та гіперглікемії (підвищення рівня цукру в крові).
У нас працює професійний медичний та сестринський персонал, який забезпечує безпечне та спокійне перебування людей похилого віку.
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів