Перейти до вмісту

Ерготерапія для людей похилого віку в Одесі

Ерготерапія людей похилого віку – що це таке?

Часто читаючи опитування про здоров’я наших людей похилого віку, ми виявляємо, що рекомендована або використовувана форма їх реабілітації – ерготерапія. Що означає це екзотичне слово? І що саме включає цей вид реабілітації?

Ерготерапія літніх людей – це просто кажучи, залучення підопічного в роботу по дому. У більш розвинених формах ерготерапії використовується виконання певної роботи, наприклад, пошиття одягу або плетіння, для покращення рухливості та психічного здоров’я людей похилого віку, а також для задоволення їхніх соціальних, соціальних та емоційних потреб.

По суті, це перша форма терапії, до якої звертаються фахівці з появою перших симптомів недоумства або хвороби Альцгеймера. Він використовує методи різних форм трудотерапії:

  • арт – терапія – використання різних видів мистецтва (музики, образотворчого мистецтва, танцю, театру) у лікувально-реабілітаційному процесі дітей та дорослих,
  • музична терапія,
  • соціотерапія.

Спільним знаменником усіх методів є активізація пацієнтів за допомогою різних видів діяльності та підтримка активної участі у повсякденному житті. І головне припущення – навчання самостійності.

Бо завдяки самостійному виконанню навіть найпростіших заходів підопічний буде переконаний у тому, що він потрібен та працездатний. Ерготерапія повертає літнім людям віру у свої сили.

Ми часто можемо чути альтернативні терміни для ерготерапії, такі як «трудотерапія» або «ерготерапія». Це може бути розфарбовування, ліплення, вирізання або дрібні прикраси (святкові прикраси, букети тощо) з метою підтримки та вдосконалення мануальних навичок, а також поліпшення пам’яті або концентрації уваги старшого.

В той же час ерготерапія більше орієнтується на види діяльності, соціально визнані корисними, звичайно, з урахуванням віку, фізичних та розумових можливостей, а також навичок людей похилого віку.

З одного боку, ерготерапія також покращує рухливість людей похилого віку, дозволяє їм зберегти функції пам’яті та концентрації уваги, а також відновлює їх віру у власні сили, соціальну корисність, задовольняє їхні емоційні потреби.

Завжди слід вибирати рівень складності вправ, адекватної фізичної та розумової підготовленості підопічного.

Форми ерготерапії для людей похилого віку

На заняттях з ерготерапії деякі люди похилого віку освоюють нові навички, але більшість з них роблять те, що знають дуже добре:

  • приготування їжі – приготування обідів у їдальнях для бідних, випікання тортів для місцевих свят, приготування фруктових салатів,
  • пошиття одягу – пошиття простого одягу, переробка та ремонт одягу, пошиття карнавальних костюмів для дітей,
  • в’язання/вишивка – в’язання гачком, в’язання спицями, прикраса одягу, скатертин і серветок вишивкою,
  • садівництво – скопування клумб, посадка та посів рослин, прополювання, догляд за квітами, збирання фруктів та овочів, стрижка газонів.

Чи ефективна ерготерапія?

Ефективність ерготерапії доведена численними дослідженнями. Терапія працею покращує фізичне та психічне здоров’я, зміцнює соціальну приналежність людей похилого віку, змушує їх почуватися важливими та допомагає краще знайти себе в соціальному житті.

Правильно і послідовно проведена ерготерапія дає дуже позитивні результати. Вплив ручної праці на розвиток загальних та соціальних навичок та емоційне здоров’я пацієнта було предметом багатьох досліджень. Їхні позитивні результати спонукають фахівців впроваджувати ерготерапію у свою практику.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *