Перейти до вмісту

Хронічний головний біль або мігрень?

Мігрень – причини, симптоми та лікування

зміст:

  • Що таке мігрень
  • Чому виникають мігрені?
  • Які симптоми мігрені?
  • Діагностика стану
  • Лікування мігрені.

Що таке мігрень

Мігрень — це особливий головний біль, який має певні специфічні характеристики і найчастіше проявляється у жінок.

Чому виникають мігрені?

Причина, що лежить в основі виникнення мігрені, точно не встановлена, але існує кілька теорій, що підтверджують той факт, що цей стан здебільшого пов’язаний з неврологічною дисфункцією. З іншого боку, підтримується теорія, згідно з якою виникнення мігрені може бути пов’язане з викидом серотоніну, що має судинозвужувальну дію на мозковий кровообіг, причому частіше страждають жінки через більшу кількість гормональних рецепторів. Підвищена збудливість кори головного мозку та нездатність контролювати ноцицептивні нейрони, розташовані в ядрі трійчастого нерва, можуть бути третьою причиною мігрені.

Проведені до цього часу дослідження вказують на можливу генетичну передачу захворювання, при цьому захворювання присутнє в сім’ї принаймні у 2 третин людей, які страждають на це захворювання, сімейна геміплегічна мігрень визначається аутосомно-домінантною мутацією ряду 4 окремі гени.

Пускові фактори представлені посттравматичним стресом, перевтомою, почуттям голоду, фізіологічними гормональними коливаннями (вагітність, пременопауза або менопауза).

Які симптоми мігрені?

Мігрень проявляється пульсуючим головним болем (сильним головним болем), який настає поступово, рецидивує та стійкий до протиболевого лікування, що може супроводжуватися деякими специфічними явищами. Залежно від супутніх симптомів, стан можна класифікувати таким чином:

  • Мігрень з аурою, яка триває від 5 до 60 хвилин і асоціюється зі специфічними ознаками: під час аури пацієнт описує зорові явища, які зазвичай проявляються у вигляді центральної худоби, геміанопсії чи нечіткості зору, а також відчуття поколювання у верхній кінцівці та голові , Та ж сторона тіла; запаморочення, слабкість у кінцівках та рухові труднощі характерні для мігрені та можуть тривати більше години порівняно з аурою при типових формах;
  • Мігрень без аури, що найчастіше зустрічається тип цього стану;
  • Мігрень з аурою без специфічного болю також називається німою мігренью.

Мігрень з аурою частіше пов’язана з іншими психоневрологічними станами, такими як велика депресія, біполярність, напади тривоги та обсесивно-компульсивні розлади, порівняно з простими безмовними станами.

Іншими часто супутніми симптомами є чутливість до світла та інтенсивних звуків, труднощі з концентрацією уваги, почуття холоду чи тепла, специфічні симптоми з боку шлунково-кишкового тракту (нудота та блювання, біль у животі та порушення кишкового транзиту). Симптоми можуть тривати від 4 годин до 3 днів і можуть змінити якість життя пацієнта через неможливість виконувати звичайну повсякденну діяльність.

Діагностика стану

Діагноз ставиться на підставі анамнезу пацієнта і може бути уточнений за допомогою візуалізуючих досліджень, представлених комп’ютерною томографією КТ та ядерно-магнітно-резонансною МРТ, які використовуються для виключення пухлинної патології та інсульту, станів, які можуть викликати головний біль.

Лікування мігрені

Анальгетики, такі як нестероїдні протизапальні засоби, аспірин і парацетамол, рекомендуються при мігрені легкого та середнього ступеня тяжкості, оскільки вони мають позитивний ефект і менші за побічні ефекти.

Медикаментозне лікування важкої мігрені проводиться за допомогою бета-блокаторів, блокаторів кальцієвих каналів, антидепресантів та серотоніну, які зменшують симптоми та зменшують напади мігрені та призначаються тільки за рекомендацією та під ретельним наглядом лікаря-фахівця.

Хірургічне лікування для декомпресії певних нервів на шийному та церебральному рівні є альтернативним лікуванням для людей, у яких медикаментозна терапія не знижує частоту та симптоматику стану.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *