Перейти до вмісту

Хвороба Альцгеймера – це завжди трагедія

Хвороба Альцгеймера – як розпізнати у людей похилого віку?

21 вересня – Всесвітній день хвороби Альцгеймера – підступної хвороби, яка з’являється несподівано, ушкоджуючи кору головного мозку і призводячи до незворотних змін у поведінці людей похилого віку. Які симптоми у наших літніх близьких мають викликати занепокоєння? Що потрібно знати про хворобу Альцгеймера? Відповімо на ці та інші питання!

Хвороба Альцгеймера входить до групи нейродегенеративних захворювань – хворобливий процес, що продовжується, вражає кору головного мозку, що призводить до проблем з мовленням, пам’яттю, логічним мисленням і, нарешті, викликає незворотне недоумство. На жаль, точні причини його формування невідомі – до них відносяться, серед іншого: генетична схильність, але також і фактори, пов’язані з способом життя, що широко розуміється. Однак це захворювання зустрічається переважно у людей похилого віку старше 65 років, тому виникають проблеми з його діагностикою – багато симптомів іноді ігноруються, а сім’ї людей похилого віку пов’язують, наприклад, проблеми з пам’яттю з природними процесами старіння.

Симптоми хвороби Альцгеймера

До основних симптомів розвитку хвороби Альцгеймера відносяться:

  • проблеми з пам’яттю – спочатку незначні, усуваються, наприклад, шляхом частіше записування важливої ​​інформації або списків покупок, але згодом вони прогресують і старший забуває, наприклад, де він живе або як його звуть,
  • загальне зниження інтелектуальної активності – людина похилого віку може, наприклад, повністю відмовитися від читання книг або розгадування кросвордів, що раніше було його улюбленим хобі, бути апатичним, проводити час на самоті, уникати контактів і розмов з іншими людьми,
  • розлади орієнтації – старший не може самостійно знайти дорогу додому, губиться в добре знайомих йому місцях і потребує допомоги навіть у таких повсякденних ситуаціях, як похід до місцевого магазину.

Залежно від тяжкості захворювання у людей похилого віку може спостерігатися депресія, перепади настрою, а також дратівливість, агресивність, зорові та слухові галюцинації.

Чи можна вилікувати хворобу Альцгеймера?

На жаль, незважаючи на динамічний розвиток, сучасна медицина не має в своєму розпорядженні методів лікування хвороби Альцгеймера – вона може лише уповільнити її розвиток і придушити симптоми, хоча і тут можливості обмежені. Ви можете використовувати, серед іншого: іноді корисні фармакологічні засоби, що покращують мозковий обмін та покращують мозковий кровотік, тренування пам’яті, навчання виконанню повсякденних дій, співпраця з логопедом або психологом.

Хвороба Альцгеймера – це завжди трагедія як для пацієнта, так і для його близьких – найчастіше безпорадних перед прогресом захворювання, що стикаються з ситуацією, коли день у день мама чи тато перестають їх впізнавати і перетворюються на дитину, яка потребує 24-годинного догляду . У таких ситуаціях єдиним рішенням часто є приміщення літньої людини до закладу догляду, наприклад, до нашого будинку для людей похилого віку. Пацієнт тоді перебуває під цілодобовим наглядом фахівців, а сім’я набуває психологічного комфорту та відчуття, що вони зробили для літнього все, що в їх силах.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *