Перейти до вмісту

Хвороба Альцгеймера та реабілітація

Хвороба Альцгеймера чи нормальне старіння – перевірте відмінності.

Хвороба Альцгеймера дедалі частіше діагностується внаслідок продовження життя. Діагностувати непросто. Дізнайтеся, які його типові симптоми і чим вони відрізняються від симптомів природного старіння мозку або депресії.

Хвороба Альцгеймера була вперше описана у 1906 році.

Це прогресуюче захворювання головного мозку, що розвивається задовго до появи симптомів. Найгірше, перші симптоми настільки непомітні, що їх можна прийняти за природні когнітивні проблеми, спричинені старінням мозку або іншими захворюваннями, такими як депресія. Отже, так важливо пам’ятати про людей похилого віку, які можуть відчувати різні проблеми зі здоров’ям і життям.

Чим старша людина, тим вищий ризик розвитку цього типу синдрому деменції – у групі людей старше 80 років майже кожна четверта людина страждає на хворобу Альцгеймера.

21 вересня – Всесвітній день хвороби Альцгеймера.

З цього приводу ми хотіли б нагадати вам важливу інформацію про симптоми та діагноз. Вони взяті з роботи, опублікованої у березні 2018 року у спеціальному звіті Alzheimer’s Assocciation.

Симптоми хвороби Альцгеймера та проблеми природного старіння.

Проблеми з пам’яттю, що ускладнюють нормальну роботу. Люди із хворобою Альцгеймера часто забувають інформацію, яку вони нещодавно отримали. Їм складно запам’ятовувати імена чи дати.

Загальні зміни при старінні, але не при хворобі Альцгеймера, включають забування імен на час або запис на прийом, але їх запам’ятовування пізніше.

Проблеми з плануванням чи вирішенням проблем.

Для людей із хворобою Альцгеймера навіть дії, які вони повторювали більшу частину свого життя, можуть стати проблемою. Наприклад, їм складно приготувати їжу, бо вони не виконують необхідних дій у правильному порядку. Інші проблеми, з якими вони стикаються, включають, наприклад, проблеми з перетворенням витраченої здачі або з відстеженням щомісячних рахунків.

Проблеми із припиненням звичайних занять вдома або з проведенням вільного часу.

Наприклад, людина з хворобою Альцгеймера не може дістатися знайомого місця або забуває правила гри, в яку він грав.

Здоровій старіючій людині може знадобитися допомога з відносно новим завданням, наприклад з налаштуванням мікрохвильової печі або записом телевізійної програми.

Проблеми просторової та тимчасової орієнтації.

Люди з хворобою Альцгеймера можуть не знати, де вони знаходяться, і втрачати рахунок часу і навіть пори року.

Здоровий старіючий людина може забути день тижня, але запам’ятати його швидко.

Проблеми з прийомом зображень та просторовою орієнтацією.

У деяких людей хвороба Альцгеймера проявляється у скруті читання, оцінки відстаней, кольору та контрасту між краями та контурами предметів. Водії із цими симптомами хвороби Альцгеймера створюють небезпечні дорожні ситуації.

У людей похилого віку без деменції подібні розлади можуть бути викликані катарактою або іншими офтальмологічними проблемами.

Проблеми з промовою та участю у розмові.

Людина з хворобою Альцгеймера може повторювати один і той самий рядок під час розмови, можливо не в змозі стежити за співрозмовником, зупиняти свою промову, не знаючи, що він хотів сказати далі. Забути правильні слова або вигадати нове ім’я для об’єкта характерно, тому що хворий не може згадати правильне.

Здорова людина, що старіє, іноді не може підібрати правильне слово.

Забирати предмети в інші місця, крім звичайних, і не мати можливості повернутися до них «за їхніми слідами». Люди з хворобою Альцгеймера часто втрачають різні предмети, залишаючи їх у місцях, не призначених для них, але не можуть повернутися до них, щоб відтворити події, що призвели до даної ситуації. Іноді вони звинувачують інших у крадіжках, при цьому підозрілість до інших та необґрунтовані звинувачення згодом посилюються.

Здорова людина, що старіє, час від часу переставляє предмети, але може їх знайти.

Погане судження, проблеми з судженням та оцінкою.

Люди з хворобою Альцгеймера стикаються з проблемами при ухваленні рішень, що ґрунтуються на аналізі проблем, і часто стають жертвами шахраїв. Вони перестають дбати про себе та про простір, в якому живуть, бо не помічають потреби у таких речах.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *