Перейти до вмісту

Хвороби людей похилого віку.

Недуга жовчного міхура, викликана застоєм жовчі у людей похилого віку.

Холестаз, який визначається як перешкоджає утворенню відтоку жовчі з печінки до дванадцятипалої кишки, є симптомом захворювання печінки або жовчних проток. Холестаз також може бути основним симптомом рідкісних захворювань та синдромів, що зустрічаються в окремих групах населення (наприклад, вагітні жінки, діти та пацієнти після трансплантації кісткового мозку або печінки).

Основним захворюванням жовчних проток є сечокам’яна хвороба та її ускладнення. Велику групу також складають ракові захворювання жовчних проток та великого жовчного міхура та дванадцятипалої кишки. Через захворюваність на злоякісні пухлини в нашій країні вони займають 10-е місце серед жінок і 19-те у випадку чоловіків. Не можна забувати і про велику кількість захворювань, що вражають дрібні жовчні протоки при хронічному холестазі.

Типовим симптомом жовчнокам’яної хвороби є жовчна коліка – з сильним болем, що локалізується в підсерцевій ямці або в правому підребер’ї, яка іррадіює в праву лопатку. Це може супроводжуватися нудотою та блюванням. Напади виникають після дієтичних помилок або сильних емоцій. Масштаб симптомів, що виникають при жовчнокам’яній хворобі, великий. У більшості пацієнтів симптоми незначні або взагалі відсутні.

При діагностиці фолікулярної сечокам’яної хвороби методом першої лінії є УЗД. Це швидке, дешеве та необтяжливе обстеження.

Методом вибору для лікування
більшості пацієнтів з неускладненою фолікулярною сечокам’яною хворобою є лапароскопічна холецистектомія. Його перевага перед типовою холецистектомією полягає в тому, щоб викликати менше післяопераційного болю та скоротити перебування у лікарні до 2-3 днів та прискорити повернення до роботи. Приблизно у 5% випадків необхідно використовувати класичну лапаротомію.

Нехірургічні методи лікування цього стану включають розчинення жовчного каміння при пероральному застосуванні жовчних кислот та контактне розчинення відкладень, а також ударно-хвильову літотрипсію.

Літотрипсія зовні генерується ударною хвилею (ESWL – екстракорпоральна ударно-хвильова літотрипсія) допомагає дробити каміння в жовчному міхурі на дрібніші фрагменти, а потім розчиняти їх пероральною жовчною кислотною терапією.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *