Перейти до вмісту

Компресійний перелом хребта

Компресійний перелом хребта

Перелом хребта, відомий як компресійний або розмозжений перелом, зазвичай зачіпає нижній грудний відділ хребта і верхній поперековий відділ хребта. Які причини та наслідки компресійного перелому хребта? Чи можна ходити після такого перелому хребта? Чим лікувати травму?

ЗМІСТ

1.Що таке компресійний перелом хребта?
2.Причини компресійного перелому хребта
3.Компресійний перелом – діагностика
4.Симптоми компресійного перелому хребта
5.Компресійний перелом хребта та остеопороз
6. Лікування компресійного перелому хребта
7.Наслідки компресійного перелому хребта.

Що таке компресійний перелом хребта?

Компресійний перелом хребта — це тип травми, коли хребці хребта руйнуються внаслідок стиснення чи тиску кістку. Цей тип перелому хребта є стабільним і зазвичай не викликає паралічу, а це означає, що в більшості випадків пацієнт може ходити.

Причини компресійного перелому хребта

Найчастішою причиною компресійного перелому хребта є його травма внаслідок падіння на сідниці зі становища сидячи або повністю випрямлені ноги. Потім хребці зазнають величезної сили, яка, серед іншого, може призвести до їхнього руйнування.

Люди з остеопорозом (захворюванням, що знижує мінеральну щільність кісток) найбільш схильні до ризику цього типу перелому хребта.

Компресійний перелом – діагностика

Для діагностики компресійного перелому хребта часто буває достатньо зробити рентген хребта – пошкоджені хребці деформовані (їхня передня частина руйнується, роблячи хребець клиноподібним).

Симптоми компресійного перелому хребта

Найбільш характерним симптомом, який може свідчити про компресійний перелом хребта, є раптовий біль у хребті, що посилюється при ходьбі та стоянні. Лежіння зазвичай приносить полегшення. Не кожен пацієнт із компресійним переломом хребта відчуває біль. Іноді симптомами перелому такого хребта є:

ригідність спини,
труднощі з підйомом, наприклад зі стільця,
незначні зміни положення тіла,
зменшення висоти тіла.

Іноді компресійний перелом хребта може спричинити неврологічні розлади (коли фрагменти пошкодженого хребця потрапляють у міжхребцеві отвори або хребетний канал). До них належать:

зниження сили ніг або їх параліч,
зниження чутливості в ногах та сідницях,
проблеми з сечовипусканням та стільцем,
інтенсивний біль.

Вищевказані неврологічні симптоми вимагають термінової госпіталізації. При появі викликайте швидку допомогу, не намагайтеся доїхати до лікарні самостійно. Намагайтеся максимально обмежити кількість рухів, не ходіть до встановлення медичного діагнозу.

Компресійний перелом хребта та остеопороз

Як ми згадували раніше, люди, які страждають на остеопороз, схильні до ризику компресійного перелому хребта — переломи можуть виникати без причини. Компресійний перелом тіла хребця може бути поступовим (у цьому випадку біль менш виражений, може мати хронічний характер або відсутній зовсім). Нерідко єдиним симптомом ураження хребців є зменшення зростання та зміна фігури.

Лікування компресійного перелому хребта

Те, як лікуватиметься хворий з переломом хребта, залежить від віку хворого, характеру поразки, наявності неврологічних порушень і від того, чи страждає людина на остеопороз чи ні.

Консервативне лікування складається з:

стабілізація та розвантаження хребта,
використання знеболювальних,
участь у реабілітації.

Хірургічне лікування компресійного перелому хребта полягає у стабілізації хребта гвинтами та стрижнями.

Якщо у людини з компресійним переломом є остеопороз, часто проводять кіфопластику та вертебропластику.

Наслідки компресійного перелому хребта

Як довго зростаються кістки хребта? Відновлення після компресійного перелому хребта зазвичай займає 6-12 тижнів. Однак іноді і після цього часу у хворого з’являються хронічні зміни.

До віддалених наслідків компресійного перелому хребта відносяться:

біль – у деяких хворих біль відчувається навіть після одужання; хронічний біль зазвичай пов’язаний із зміною форми хребта після травми,
м’язові судоми – зміни форми хребта, спричинені компресійним переломом, можуть спричинити розтягування або скорочення м’язових волокон у цій галузі; це може призвести до м’язових спазмів, що виникають при певних типах рухів, наприклад, при підйомі предметів, скручуванні тулуба,
зменшення зростання тіла,
видима кривизна у верхній частині хребта.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *