Перейти до вмісту

Кордіологічна реабілітація

Кардіологічна реабілітація – незамінний і дуже важливий елемент лікування після серцевого нападу.

Система кровообігу відповідає за подачу крові, а в ній кисню і поживних речовин до всіх клітин організму (а їх цілих десятки мільярдів), також вона виводить з них продукти життєдіяльності. Ця складна система судин через гру гормонів і нервової системи працює з іншими органами тіла, адаптуючись до постачання всіх клітин тіла достатньою кількістю крові. Не дивно, що загальна довжина кровоносних судин, що складаються з артерій, вен і капілярів, становить близько 100000 кілометрів, а серце перекачує в кровоток близько 5-6 літрів крові на хвилину, що становить близько 7000 літрів крові на добу. Отже, це одна з найважливіших систем організму. На жаль, через атеросклерозу, порушень обміну речовин, куріння, неправильного харчування або відсутність фізичних вправ ця складна і чутлива система може бути необоротно пошкоджена, що, в свою чергу, призводить до відмови інших органів, таких як нирки, мозок і печінку. Таким чином, за даними Центрального статистичного управління, серцево-судинні захворювання є основною причиною смерті.

Досягнення медицини останніх десятиліть 20-го століття, особливо в області інтенсивної терапії, інвазивної кардіології та кардіохірургії, дозволили все більшій кількості пацієнтів пережити серцевий напад, а потім повернутися до нормальної діяльності. Однак це вимагає великих зусиль як з боку пацієнта, так і з боку широкої групи медичних фахівців, серед яких дуже важливу роль грає бригада медичної реабілітації. Завдання комплексної реабілітації – дати можливість тяжкохворим повернутися до нормального життя. На жаль, хоча кожен з нас знає, що гострі стани, такі як серцевий напад або гостра серцева недостатність, слід лікувати в лікарні, усвідомлення необхідності пройти реабілітацію після серцевого нападу не так очевидно. І все ж, згідно рандомізованих досліджень, реабілітація знижує ризик серцевої смерті на 26%, а ризик повторної госпіталізації на 30%.

Таким чином, основним завданням реабілітації є відновлення фізичної форми і рухливості, що дозволяє полегшити виконання повсякденних справ, різних розважальних заходів і навіть занять спортом. Можна зменшити негативні психологічні наслідки хвороби, поліпшити емоційний стан (зменшити тривожність, депресію, ворожість і підвищити самооцінку). Отже, його повинні проводити висококласні фізіотерапевти, а також повний спектр фахівців в області внутрішніх хвороб і кардіології, логопеди, дієтологи і психологи. Риси, що сприяють виникненню серцево-судинних захворювань (схильність до конкуренції, гніву і ворожості, надмірне участь у професійній роботі, реакція на труднощі сильними негативними емоціями, депресія, відчуття тривоги) або для тих, хто зазнав тяжких стресові ситуації (наприклад, втрата коханої людини , втрата роботи).

«Реабілітація після серцевого нападу повинна прийматися як невід’ємна частина кардіологічного лікування і спрямована на поліпшення фізичної працездатності, полегшення одужання, допомога в веденні здорового способу життя або, при необхідності, на надання психологічної допомоги. Він збільшує шанси на виживання, фізичну працездатність, поліпшує роботу серцево-судинної системи, знижує ризик повторного серцевого нападу, серцевої недостатності, інсультів, тромбоемболії легеневої артерії або тромбозу нижніх кінцівок. Завдяки кращому кровопостачанню він запобігає ішемію міокарда, покращує регенерацію тканин і нервових клітин. Завдяки правильно підібраним вправам і консультацій в області здорового способу життя ми часто можемо відновити якість життя пацієнта до госпіталізації. Давайте не будемо забувати, що він повинен бути безпечним, адаптованим до конкретного пацієнта (бо кожен з нас індивідуальний), мультидисциплінарним і пов’язаним з турботою лікарів багатьох спеціальностей, а також фізіотерапевтів, щоб поліпшити стан пацієнта після кардіологічного інциденту, максимально безпечно і з найкращими результатами.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *