Перейти до вмісту

Крихкі кістки, як лікувати – 4

Остеопороз. Крихкі кістки, як лікувати – 4
Пансіонат ЖИТТЯ В РАДІСТЬ в Україні, для людей з обмеженими можливостями.

Теріпаратід.

Це рекомбінантний препарат паратироїдного гормону (гормону, що відіграє важливу роль у кісткових процесах). Стимулює відновлення кісток та збільшує концентрацію кальцію в крові. Його вводять підшкірно щодня. Тривалість терапії обмежена 18 місяцями через потенційний ризик розвитку раку кісток. Після припинення такої терапії рекомендується продовжити лікування бісфосфонатом. Доведено, що терипаратид ефективний для запобігання переломам хребців та інших кісток як у чоловіків, так і у жінок. Препарат призначений для лікування тяжких форм остеопорозу з множинними переломами, які не піддаються лікуванню іншими методами.

Під час терапії можуть виникати такі побічні ефекти, як біль у кінцівках, головний біль та запаморочення, нудота, блювання, депресія та підвищення рівнів сечової кислоти та кальцію в крові.

Кальцітонін лосося.

Він не рекомендується для профілактики переломів кісток, але використовується як ліки, які ефективно знімають біль при недавніх переломах.

Гормональна терапія.

В даний час його використання не рекомендується для профілактики та лікування остеопорозу. Хоча вона знижує ризик остеопоротичних переломів у жінок відразу після менопаузи, її переваги менші, ніж її можливі побічні ефекти, збільшує ризик тромбоемболії, ішемічної хвороби серця, а також раку грудей та матки.

Ралоксіфен.

Він належить до так званих селективних модуляторів рецепторів естрогену (SERM). На відміну від гормональної терапії, він знижує ризик раку грудей. Можна розглянути можливість його використання при лікуванні остеопорозу у жінок із факторами ризику цього раку. Ралоксифен знижує кількість переломів хребців, але впливає інші переломи кісток.
Побічні ефекти включають підвищений ризик ускладнень зі зсіданням крові та посилення симптомів менопаузи (наприклад, припливів).

Профілактика травм та запобігання падінням є важливими частинами ведення будь-якого пацієнта з остеопорозом (це детально обговорюється в останньому розділі цього розділу: Що робити, щоб уникнути остеопорозу?).

Лікування переломів. Після того, як стався перелом кістки, важливо зменшити біль та звести до мінімуму інвалідність, яка внаслідок цього сталася. Залежно від місця перелому та стану пацієнта застосовується хірургічне лікування (наприклад, артродез стегна, вертебропластика) або консервативне лікування. Важливо запобігти ускладненням, що виникають в результаті іммобілізації (профілактика тромботичних ускладнень за допомогою гепарину, профілактика та лікування пролежнів та інфекцій, а також профілактика недостатності харчування). На пізнішому етапі необхідна відповідна реабілітація та лікування остеопорозу, щоб уникнути подальших переломів.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *