Перейти до вмісту

Лікування депресії

Лікування депресії в пансіонаті Життя у Радість.

Депресію у людей похилого віку можна лікувати за допомогою фармакотерапії та психотерапії, а також за допомогою альтернативних методів. Варто зазначити, що більшість антидепресантів не викликають звикання, чого часто побоюються люди похилого віку. Психотерапія може значно покращити якість їхнього життя.

Що таке стареча депресія?

Депресія у старечому віці – поширене захворювання у людей похилого віку. На жаль, через інші захворювання похилого віку це відносно рідко діагностується захворювання, яке часто помилково приймають за деменцію або хворобу Альцгеймера.

Підраховано, що лише близько 10-15% пацієнтів отримують правильний діагноз. Це також може бути пов’язане з тим, що у людей похилого віку симптоми депресії дещо відрізняються від симптомів депресії у молодших людей.

Депресія у людей похилого віку пов’язана з ризиком серцевих захворювань і збільшує ризик смерті. У той же час це знижує здатність до швидшого відновлення. Дослідження, проведені в будинках для людей похилого віку, показують, що депресія значно збільшує ризик смерті від більшості супутніх захворювань. Тому особливо важливо звертати увагу на депресивні розлади у людей похилого віку, навіть якщо вони легкі. Крім того, ризик спроби самогубства вищий у літніх людей – згідно з дослідженнями, люди у віці 80-85 років намагаються вчинити самогубство вдвічі частіше, ніж інші вікові групи, які страждають на депресію. Крім того, люди похилого віку особливо страждають від смерті родичів, партнерів або братів і сестер, а також від виходу на пенсію, «вимушеного» повільнішого способу життя. В результаті вони відчувають велику втрату, а також борються із почуттям самотності. Через такі зміни в житті лікарі та члени сім’ї часто можуть не помітити перші ознаки депресії. В результаті ефективне лікування може початися пізніше, внаслідок чого багато людей похилого віку без потреби борються з депресією протягом тривалого періоду часу.

Достатня депресія – причини.

Є багато причин можливої ​​депресії – стресові зміни в житті, відсутність соціальної підтримки, фізичні та психічні стани в літньому віці, такі як інсульт, діабет, рак, недоумство та хронічний біль. Крім того, деякі ліки або їх комбінації можуть викликати депресію. Страх смерті, самотнє життя, втрата коханої людини, попередні епізоди депресії та попередні спроби суїциду також можуть вказувати на можливість депресивних розладів. Зміни в головному мозку були помічені і у людей, у яких депресія розвивалася лише у літньому віці. Було зазначено, що ці зміни могли бути викликані хронічним підвищеним артеріальним тиском у дорослому віці, тому цій групі слід приділяти особливу увагу, оскільки вона має підвищений ризик розвитку захворювання.

Вікова депресія – Симптоми

Найчастіші симптоми:

  • у депресії
  • порушення сну
  • зміни рухів (зниження або посилення моторики)
  • знижена самооцінка
  • падіння енергії
  • стійке відчуття втоми
  • почуття безсилля
  • почуття провини
  • відсутність апетиту, блювання, печія, діарея
  • головний біль, біль у шиї та спині
  • знижена готовність до статевого акту
  • погіршення стану

Деякі симптоми старечої депресії типові для типових характеристик «класичної» депресії. Однак у зв’язку з літнім віком пацієнтів більшість симптомів мають соматичний характер.

Догляд

Депресію у людей похилого віку можна лікувати за допомогою фармакотерапії та психотерапії, а також за допомогою альтернативних методів. Варто зазначити, що більшість антидепресантів не викликають звикання, чого часто побоюються люди похилого віку. Психотерапія може значно покращити якість їхнього життя. Також важливо підтримувати фізичну активність – займатися спортом, гуляти, перебувати на природі. Літні люди часто мають тенденцію замикатися в «чотирьох стінах», що не покращує їхнього психічного стану. Їх стан може покращити контакти з іншими людьми, зустрічаючись як з молодими людьми, так і з їх віком.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *