Перейти до вмісту

Лікування катаракти.

Катаракта – небезпечне захворювання очей, що це таке і як до нього ставитися.

Катаракта – це захворювання кришталика ока, яке виникає внаслідок порушення метаболізму кришталика. На ньому утворюються плями та каламутність; ці зміни прогресують із часом. Найчастіше катаракта вражає людей похилого віку, старших 50 років. Трактує, що катаракта є вродженою або набутою, викликаною прийомом певних ліків або травмами.

Симптоми катаракти.

Катаракта ока найчастіше сигналізується значним погіршенням якості зору. Читання стає важким і стомлюючим, після пробудження все здається, як у тумані, виникають труднощі із зором з далеких чи близьких відстаней.

Почуття втоми очей,
враження погляду крізь туман,
труднощі з читанням тексту з відривом чи поруч,
поступове погіршення зору.
Деякі люди приходять до фахівця, підозрюючи, що їхній зір погіршився. Завдяки анамнезу лікар може оцінити, чи свідчать симптоми захворювання очей і проводить відповідні тести. Катаракту відносно легко діагностувати. Основним тестом у цьому випадку є обстеження, яке виконується з використанням лампи або офтальмологічного дзеркала. Нерідко лікар виконує додаткове УЗД очних яблук, щоб перевірити, чи немає пацієнта інших захворювань (зокрема внутрішньоочних пухлин).

Існує кілька видів катаракти, які класифікуються в першу чергу за віком та обставинами захворювання, місцем ураження всередині ока та причинами (наприклад, пов’язаними з професією). Нижче ми представимо найпоширеніші з них.

Вроджена катаракта.

Вроджена катаракта – це видима зміна кришталика ока малюка одразу після його народження або у перші роки життя. Захворювання протікає в такій формі рідко, вимагає своєчасного хірургічного лікування для корекції дефекту, щоб надалі дитина чітко бачила. Вроджену катаракту легко помітити, бо зіниця малюка біла. У разі катаракти, яка проявляється трохи пізніше, дитина починає стискати очі кулаками чи великими пальцями. Іноді у дітей із вродженою катарактою розвивається косоокість.

Набута катаракта.

Придбана катаракта – це захворювання, яке з’являється значно пізніше і розвивається з віком або внаслідок ускладнень від післяопераційних, хворобливих або прийому внутрішньо шкідливих речовин.

Старча катаракта є найпоширенішим типом катаракти. Він з’являється у віці старше 50 років і може включати різні частини лінзи. З місця, де відбуваються зміни, такі види як:

Кортикальна катаракта – виникає на верхніх шарах кришталика, часто на його краю спочатку спостерігається незначне каламутне помутніння, яке іноді викликає розщеплення видимого зображення та підвищену чутливість до світла.

Ядерна катаракта – розвивається у центральній частині кришталика, викликає поступове порушення гостроти зору. Якщо у вас пожовтіння або потемніння кришталика, ви маєте справу з потемнілою катарактою.

Задня катаракта – задня/черепна субкапсулярна катаракта – це зміни, що відбуваються у задній частині кришталика; викликають сильний візуальний дискомфорт.

Набуту катаракту також можна розділити через ступінь прогресування. Такі стадії захворювання як початкова катаракта, незріла катаракта, зріла катаракта. Іноді зустрічаються такі стани, як: набряк катаракти (лінза поглинає воду) і катаракта просвічує наскрізь коли волокна кришталика зріджуються. На підставі досліджень фахівець здатний точно визначити стан захворювання на пацієнта.

Вторинна катаракта.

Вторинна катаракта та подальша катаракта виникають, коли хвороба повертається після успішної операції, спричиненої несприятливими факторами. Найбільш поширеними є:

Діабет,

правець,

кератит,

травми очного яблука,

прийом стероїдів,

Фахівці також виділяють ускладнену катаракту, що виникають внаслідок ускладнень, спричинених іншими захворюваннями очей.

Катаракта та глаукома.

Катаракта та глаукома – серйозні захворювання, які можуть призвести до повної втрати зору. Глаукома викликана занадто високим внутрішньоочним тиском, її можна лікувати фармакологічно або хірургічним шляхом залежно від тяжкості захворювання та виникнення додаткових факторів. Катаракта може бути результатом ускладнень глаукоми. Це зазвичай відбувається в задній частині лінзи і набуває зоряної форми.

Буває і так, що катаракта викликає глаукому. Такий стан виникає як наслідок завитка помутнілого кришталика, який блокує відтік водянистої рідини з ока. Це викликає підвищення внутрішньоочного тиску, а це провокує глаукому.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *