Перейти до вмісту

Літній тягнеться до алкоголю, що робити?

Пожилий алкоголік – як реагувати?

Няня стикається з більш-менш серйозними проблемами у своїй роботі. Деякі їх характерні для роботи, а деякі зустрічаються набагато рідше. Крім проблем зі здоров’ям чи доглядом, є й інші, набагато складніші проблеми. Як повинна поводитися доглядальниця, коли помічає, що літній тягнеться до алкоголю?

Все не те, чим здається

Симптоми вживання алкоголю, включаючи інтоксикацію, можуть приймати різні форми. Деякі з них можна сплутати із симптомами хвороби. Сонливість або гіперактивність, порушення рівноваги, невиразне мовлення можуть бути як симптомами захворювання, дією ліків, що приймаються, так і наслідками вживання і навіть зловживання алкоголем. Потрібне уважне спостереження, щоб побачити, звідки беруться ці симптоми.

Різні особи алкоголізму

Алкоголіку не потрібно вживати велику кількість алкоголю, йому не потрібно напиватися. Сигналом тривоги є вживання алкоголю через рівні проміжки часу та неможливість обходитися без нього. Алкоголіку не обов’язково вживати міцні спиртні напої, можна залежати від будь-якого виду напою. Отже, якщо пенсіонер щодня тягнеться до домашнього бару, не може заснути без пива або щодня тягнеться до келиху вина «для кращого травлення», то обов’язково потрібно розібратися у цьому питанні.

Що робити, коли ви знаєте, що літній чоловік тягнеться до алкоголю?

Якщо ви знаєте або підозрюєте, що літня людина тягнеться до алкоголю, ви повинні повідомити про це його родичів і лікаря. Сім’я похилого віку може реагувати по-різному. Близькі можуть бути вдячні, що ви помітили проблему або проігнорувати цю інформацію. Вони також можуть вважати, що алкоголь – це задоволення, в якому не можна відмовити людині похилого віку.

Також слід повідомити про факт вживання алкоголю лікаря або попросити найближчу сім’ю надати цю інформацію. Алкоголь взаємодіє з багатьма ліками, і його вживання може спричинити побічні ефекти та загрожувати здоров’ю та життю пацієнта. Лікар, знаючи, що старший тягнеться до стимуляторів, поговорить із пацієнтом. Якщо ви не можете виключити вживання алкоголю, лікар може запропонувати змінити або припинити прийом ліків.

Коли запідозрили залежність?

Хоча вживання алкоголю людиною похилого віку може виявитися проблемою, набагато більші труднощі починаються при появі алкогольної залежності.
Є кілька фаз алкоголізму, і на перших фазах важко побачити, що хтось залежний, проблема стає очевидною, коли вона вже запущена. Алкоголь стає наркомана невід’ємним елементом життя, способом поліпшення самопочуття, без нього людина неспроможна функціонувати. У такому стані залежна людина потребує сторонньої допомоги. Поодинці впоратися із залежністю складно, необхідне лікування, у тому числі з підтримкою досвідчених терапевтів.

Роль опікуна

Якщо ви знаєте, що ваш підопічний залежний або підозрюєте, що він може бути, обов’язково повідомте про це сім’ї. Якщо це не спрацює, зверніться за допомогою до установ, які можуть запропонувати підтримку. Якщо ви не знаєте, де їх шукати, зверніться за порадою до лікаря або медсестри, яка відвідує літню людину. Вони добре знають систему і, напевно, знають, де шукати допомоги.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *