Перейти до вмісту

Остеопороз – продовження лікування.

Остеопороз. Крихкі кістки, як лікувати – 3
Пансіонат для людей похилого віку Життя у Радість у Львові.

Як лікувати остеопороз?

Мета лікування остеопорозу – запобігти переломам кісток та пов’язаним з ними ускладненням. Вирішальним фактором ефективної боротьби з хворобою є гарна співпраця пацієнта та лікаря. Усвідомлення прихованого перебігу хвороби (доти, доки не відбудеться перелом кістки), має мотивувати вас якнайшвидше змінити свій спосіб життя і регулярно приймати ліки. На жаль, більшість ліків слід вживати протягом тривалого часу (зазвичай кілька років), а профілактичні заходи слід послідовно вести до кінця життя.

Однак варто пам’ятати, що завдяки відповідним процедурам можна ефективно запобігти переломам кісток і підтримувати здоров’я опорно-рухового апарату до похилого віку.
Усунення факторів ризику необхідне як профілактики, так ефективного лікування остеопорозу.

Правильне споживання кальцію та вітаміну D є передумовою ефективного лікування остеопорозу. Однієї дієти часто буває недостатньо, і необхідно використовувати відповідні препарати, найчастіше на все життя. Під час лікування слід контролювати баланс кальцію в організмі.

Кальцій. Доступно кілька препаратів із різним вмістом елементарного кальцію. Найбільша кількість – 40% – міститься в препаратах карбонату кальцію. Їх приймають під час їжі, щоб покращити їхнє всмоктування. Під час лікування можуть виникнути побічні ефекти з боку системи травлення, але при правильному дозуванні ризик нефролітіазу не збільшується.
Використовуються вітамін D (холекальциферол) чи його аналоги (наприклад, альфакальцидол, кальцитриол). Дозування препарату залежить від сезону – влітку при дії сонця прийом препарату припиняють або його дозу зменшують удвічі. Передозування вітаміну D призводить до підвищення рівня кальцію, пошкодження нирок та навіть небезпечного для життя гіперкальціємічного синдрому.

Ліки зниження ризику переломів кісток. Для лікування остеопорозу використовують кілька груп препаратів. Вони характеризуються різною дією (одні зменшують втрату кісткової маси, інші збільшують її відновлення), а також різною активністю залежно від статі, віку та інших факторів. Важливо підібрати препарат для конкретного пацієнта, щоб терапія приносила найбільшу користь та була найбезпечнішою. Слід використовувати препарати, які довели свою ефективність у запобіганні переломам. Просте збільшення мінеральної щільності кістки, що визначається денситометрическом тесті, який завжди пов’язані з збільшенням її механічного опору. Період лікування не повинен перевищувати тривалість клінічних випробувань, у яких оцінювалася ефективність та безпека даного лікарського засобу. Ліки з різними механізмами дії можуть використовуватись послідовно, тобто «по одному».

Бісфосфонати.

Вони працюють за рахунок зниження швидкості втрати кісткової тканини (так званий антирезорбтивний ефект). Деякі препарати цієї групи (алендронат, ризедронат, золедронат) довели свою ефективність у зниженні ризику всіх переломів, включаючи шийку стегнової кістки, у той час як ібандронат в основному знижує ризик переломів хребців у жінок у постменопаузі та ризик переломів стегна лише у обраних, група жінок із запущеним остеопорозом.

Ці препарати зазвичай приймають внутрішньо один раз на тиждень (алендронат, ризедронат) або раз на місяць (ібандронат). Можливе внутрішньовенне введення ібандронату (один раз на 3 місяці) та золедронату (один раз на рік). При оральному прийомі дуже важливо правильно приймати таблетки, тому що вони збільшують їх всмоктування зі шлунково-кишкового тракту і знижують ризик побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту: таблетки необхідно ковтати цілком, натще і запивати великою кількістю рідини, після прийому не менше 30 хвилин (бажано години) ви повинні залишатися сидячи або стоячи.

Побічні ефекти в основному торкаються шлунково-кишкового тракту; Найбільш частими з них є: біль у животі, нудота, блювання, запор або діарея. Іноді виникають серйозні ускладнення, такі як дисфагія, подразнення та звуження стравоходу. У разі поганої переносимості препаратів, що орально вводять, слід розглянути можливість зміни способу введення препарату на внутрішньовенний або введення препарату іншої групи. Інші менш поширені побічні ефекти включають біль у кістках, м’язах та суглобах, зниження вмісту кальцію в крові та висип. Грипоподібні симптоми можуть виникати після інфузії у пацієнтів, які отримували золедронат внутрішньовенно.
Під час лікування необхідно забезпечити адекватне надходження кальцію та вітаміну D, а баланс кальцію та щільність кісткової тканини слід періодично контролювати за допомогою денситометрії.

Продовження від наших фахівців слідує, стежте за нашими новинами.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *