Перейти до вмісту

Паліативна допомога – Хоспіс у Києві

Паліативна допомога – як доглядати за вмираючим хворим?

Це непроста тема, але в багатьох випадках, коли хворим на пенсіонерів уже нічого не допомагає – рішення про паліативну допомогу приймають сім’ї. Що це таке і як до цього ставитися, коли ми чуємо, що сім’я чи підопічний вирішується на цю форму догляду?

Паліативна допомога, також відома як хоспісна допомога, спрямована на полегшення болю та неприємних симптомів захворювання та підтримання якості життя пацієнта на максимально можливому рівні. Пансіонат Життя в Радість продовжує життя, але водночас визнає смерть нормальним явищем та невід’ємним етапом у житті кожної людини; дозволяє полегшити біль, наприклад, при раку та інших симптомах хвороби. Ми намагаємося поєднати психологічні та духовні аспекти пацієнта.

Мета паліативної медицини трохи інша, ніж у медицині взагалі, тому що вона не включає відновлення здоров’я хворої людини – вона передбачає лише поліпшення якості життя хворого в цей важкий момент. Тому дій щодо усунення причин захворювань немає, адже основними цілями є:

  • полегшення симптомів хвороби
  • психологічна підтримка пацієнта,
  • психологічна підтримка близьких,
  • максимально полегшити біль.

Короче кажучи, суть у тому, щоб допомогти людям, які помирають чи чиє захворювання вже перебуває на такій стадії, що надії на покращення немає, допомогти їм жити на максимальному рівні та активно якомога довше. Ми також підтримуємо сім’ю пацієнта.

Таким чином, паліативна допомога буде спрямована на покращення якості життя пацієнтів та їхніх сімей. Сюди входять пацієнти з небезпечними для життя захворюваннями, які поступово прогресують. Це форма всебічного догляду, яка призначена не тільки для того, щоб допомогти перенести фізичні страждання; насамперед біль, але й інші соматичні, психологічні та духовні проблеми, одним словом, люди, яким потрібне постійне та спеціалізоване лікування тривалих наслідків хвороби, наприклад:

  • біль,
  • лімфедема,
  • загальне руйнування організму,
  • депресія через тривалу хворобу.

Домашня паліативна допомога, яка найчастіше охоплює людей похилого віку, це:

  • психологічне консультування,
  • соціальний консалтинг,
  • доступ до оренди необхідного медичного обладнання (спеціальне ліжко, матрац, підйомник тощо),
  • доступ додому кваліфікованого медичного персоналу (медсестри, лікарі).

Говорячи про роль опікунів у паліативній допомозі, варто звернути увагу на кілька аспектів. Необхідно враховувати побажання пацієнта та докладати зусиль для забезпечення найкращого самопочуття та комфорту. У цьому нам допоможуть:

  • Ретельна особиста гігієна хворого: часта зміна положення, ванни всього тіла, приділення особливої уваги інтимній гігієні, догляд за шкірою – змащення маслом для запобігання сухості, релаксуючий водний та ручний масаж. А також гігієна та догляд за порожниною рота (неприємні симптоми, пов’язані з сухістю та змінами в порожнині рота, виникають у 80-90% пацієнтів, які потребують паліативної допомоги).
  • Профілактика та раннє лікування пролежнів – важливо вміло змінювати положення тіла та піднімати хворих, уникаючи при цьому тертя шкіри, що зазнала пошкодження – тут на допомогу приходять медичні сестри, які покажуть, як безпечно та акуратно перевернути хворого.
  • Профілактика болю, викликаного доглядом

    Розпізнавання психічних потреб та психічної підтримки – спроба визначити причини психічних реакцій хворого (тривога, страх, паніка, депресія, агресія) – поговорити про це з медсестрою, лікарем чи родичами.

    Визнання екзистенційних та духовних проблем – духовна підтримка – це може бути просто активне вислуховування пацієнта при забезпеченні умов близькості та взаємної довіри, знайомство з дилемами пацієнта щодо покинутості, безглуздості, порожнечі, несправедливості долі, вини, занепокоєння, відповідальності за закінчення життя.
    Зрештою, підготовка хворого до зустрічі зі священиком – якщо він того забажає.

    Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

    uarenamed@gmail.com – для клієнтів

    +380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *