Перейти до вмісту

Паркінсона. Догляд та реабілітація.

Реабілітація пацієнтів із хворобою Паркінсона.

Завдяки реабілітації при лікуванні людей із хворобою Паркінсона пацієнти, які борються з обмеженнями та недугами, можуть довше насолоджуватися життям. Фізіотерапія сповільнить перебіг хвороби, продовжить час самостійності, тренованості та активності хворого. Лікування має ґрунтуватися не лише на боротьбі з недугами, а й на запобіганні виникненню окремих порушень.

Слід докласти зусиль для оптимізації можливостей пацієнта за допомогою цілеспрямованої фізіотерапії. Кінезітерапія є основою для оздоровлення пацієнта. Вправи повинні покращити фізичний стан хворого за рахунок зміцнення м’язів живота, сідниць, стегон та спини, які відповідають за правильну поставу тіла. Вони запобігають характерному силуету страждаючих хворобою Паркінсона; кругла спина, тулуб і голова нахилені вперед контрактурами в плечах та кульшових суглобах.

Іншою важливою частиною реабілітації є координація та еквівалентні вправи для покращення стабільності пацієнта. Захисні рефлекси слід зміцнювати та підтримувати під час втрати рівноваги. Тренуйтеся у стійких та хитких положеннях з використанням батута, м’яча, м’якого килимка. Також необхідно зосередитись на покращенні ходи хворого шляхом обмеження гіпокінезу, тобто. уповільнення рухів, а також раптових зупинок під час ініціювання ходьби, зміни напрямку та проходження, наприклад, через двері.

Фізіотерапевт повинен убезпечити пацієнта від падіння. Музика, бавовни будуть корисні, щоб хворому було легше підтримувати швидкість ходи та довжину кроків. Стимулюючи початок ходи, ви можете використовувати тростину як перешкоду для перетину. Під час терапії пацієнти вивчають методи зміни напряму руху, поліпшення постави тіла та поворотів тулуба. На початковій стадії захворювання хворий повинен навчитися виконувати кілька видів діяльності одночасно, у той час як у запущеній фазі захворювання, коли він втрачає цю здатність, хворого слід навчити закінчувати одне заняття та починати лише наступне.

Хворі також страждають на осьову апраксію (порушеннями повороту навколо своєї осі). Це передбачає зміну напряму ходи. Реабілітація використовує візуальну стимуляцію, відділення рухів очей-голови від руху кінцівок та тулуба та аналіз передбачуваного руху в уяві. Мета полягає в тому, щоб навчитися переносити центр тяжкості, підтримувати збалансований м’язовий тонус, тренуватися відокремлювати рухи плечового пояса та тазу один від одного, і таким чином гармонізувати рухи. Плавання, теплі та вологі компреси зменшать жорсткість і зменшать м’язовий тонус. Мануальні вправи є важливим елементом у терапії при треморі. Вони дають змогу підтримувати працездатність ваших рук.

Необхідно тренувати лицьові м’язи, які відповідають за прояв емоцій та під час спілкування, тому що під час хвороби лицьові м’язи стають напруженими. Такі вправи, як похмурість і ніс, розташування рота, закриття та відкриття очей найкраще робити перед дзеркалом. Для того, щоб вимовляти довші речення, важливі дихальні вправи (діафрагмальне дихання та подовження фази видиху).

Кваліфікована та досвідчена команда нашого будинку для людей похилого віку консультує пацієнтів із хворобою Паркінсона та пропонує реабілітаційні програми, які дозволяють їм насолоджуватися найкращим здоров’ям. Ми запрошуємо Вас зв’язатися з консультантом, щоб домовитись про зустріч.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *