Перейти до вмісту

Первинний та вторинний остеопороз – лікування

Остеопороз – тихий злодій кісток

Тут варто згадати причини та симптоми цього захворювання та способи його лікування.

Остеопороз – захворювання, при якому кістки втрачають мінеральну щільність – вони стають значно слабкішими і можуть тріскатися і ламатися навіть у результаті, здавалося б, незначних травм. Найчастіше при остеопорозі спостерігаються переломи кісток передпліччя, шийки стегнової кістки та хребта.

Причини остеопорозу

Існує два основних типи остеопорозу – первинний та вторинний, кожен з яких має свої причини.

1. Первинний остеопороз – зустрічається у жінок у постменопаузі та чоловіків похилого віку. Його причиною можуть бути як природні процеси старіння та гормональні зміни, що відбуваються в цей період, так і деякі зовнішні фактори: неправильне харчування (особливо дефіцит кальцію, фосфору та вітаміну D), куріння, зловживання алкоголем та низька фізична активність.

2. Вторинний остеопороз є наслідком інших хронічних захворювань, наприклад, гормональних порушень при діабеті та гіпертиреозі, захворювань органів травлення з порушеннями всмоктування або хронічних ревматологічних захворювань.

Остеопороз – симптоми

Підраховано, що близько 30% жінок у постменопаузі страждають на остеопороз – багато випадків тривалий час протікають безсимптомно, тому це захворювання часто називають «тихим викрадачом кісток». Діагностика та лікування зазвичай починаються тільки при появі видимих симптомів, наприклад остеопоротичних переломів кісток.

Ускладнення остеопорозу та переломів також дуже небезпечні – до них відносяться хронічні болі, іммобілізація, пролежні та тромбоемболія легеневої артерії. Багато хто з них вимагає госпіталізації, реабілітації і навіть стає причиною передчасної смерті.

Діагностика та лікування остеопорозу

Діагностика остеопорозу включає: денситометрія кістки, радіологічне дослідження, комп’ютерна томографія, магнітно – резонансна томографія або лабораторні дослідження. Лікування спрямоване на запобігання переломам кісток та пов’язаним з ними ускладненням. Крім добавок, серед іншого: вітаміну D або кальцію, для зниження ризику переломів кісток використовуються ліки, у тому числі: бісфосфонати, стронцію ранелат або терипаратид.

Як бачите, остеопороз – небезпечне захворювання, але його можна ефективно лікувати. Тому за будь-яких тривожних симптомів слід звертатися до лікаря.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *