Як подбати про слух у похилому віці?
На жаль, проблеми зі слухом є дуже поширеною проблемою: за оцінками, до 75% 70-річних в Україні частково глухі. Найчастіше це результат природних процесів, хоча іноді порушення слуху супроводжують інші захворювання, характерні для літнього віку. Тому люди похилого віку потребують особливого догляду за своїм слухом.
За оцінками, 1 мільярд людей у всьому світі страждають від проблем зі слухом. В Україні вони стосуються приблизно 900 тисяч осіб. Втрата слуху найчастіше вражає людей похилого віку – вона зустрічається приблизно у 75% людей старше 70 років і більше 80% людей старше 80 років.
Погіршення слуху ускладнює повсякденне функціонування, а також негативно впливає на самопочуття – люди, які погано чують, гірше взаємодіють з оточенням, усуваються від соціального та суспільного життя, відчужені та самотні.
Які перші симптоми проблем зі слухом? Відчуття, що інші люди говорять дуже тихо чи нерозбірливо, необхідність дивитися в рота мовця, збільшувати гучність радіо чи телевізора і просити людей повторити те, що вони говорять.
Як захистити свій слух? Практичні поради!
У нашому будинку для людей похилого віку – Життя в Радість, ми забезпечуємо нашим пацієнтам постійну ларингологічну допомогу, що дозволяє швидко виявити порушення слуху і не допустити їх погіршення. Це один із найважливіших елементів профілактики втрати слуху. Проте всі люди похилого віку можуть самостійно дотримуватися кількох основних правил.
Як уникнути шуму
Немає сумнівів – шум є однією з найбільших загроз для слуху. Тому, щодня проживаючи у складних акустичних умовах, варто використовувати захисні навушники та обмежити прослуховування гучної музики, вплив вуличного шуму та перебування у галасливих, людних місцях.
Тримаємо вуха в теплі
Запалення вух, спричинене впливом морозу чи вітру, є поширеною причиною проблем зі слухом. Тому в осінні та зимові дні, особливо у дуже морозні та вітряні дні, не можна виходити з дому без теплої шапки або хоча б навушників (тоді варто надіти куртку з капюшоном).
Правильна гігієна
Гігієна вух важлива для здоров’я та правильного функціонування слухової системи. На жаль, це часто помилково – для чищення вух використовуються ватяні палички, які замість видалення вушної сірки заштовхують її глибше у вушний прохід. Для очищення внутрішньої частини вух використовуйте спеціальні гігієнічні рідини, які можна придбати в аптеках.
Звичайно, втрату слуху можна лікувати (наприклад, за допомогою слухових апаратів та кохлеарних імплантів), але краще її запобігти!
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів