Профілактичні огляди як спосіб профілактики захворювань передміхурової залози
Рак простати – одна з найчастіших злоякісних пухлин у чоловіків. В Україні більшість випадків припадає на сьоме та восьме десятиліття життя, при цьому 87% випадків виникають після 60 років, а понад 50% з них виникають після 70 років, досягаючи максимуму після 75 років. Його симптоми нагадують симптоми, пов’язані зі збільшенням простати, у переважній більшості випадків він виявляється у безсимптомній стадії. Тоді прогноз при раку простати дуже добрий.
Профілактика раку простати
Профілактика раку простати в першу чергу передбачає зміну способу життя для усунення факторів ризику захворювання. Рекомендується скоригувати свій раціон, включити у щоденний графік фізичну активність, підтримувати здорову вагу та відмовитися від згубних звичок. Більше того, якщо ви перебуваєте в групі ризику, вам слід регулярно проходити профілактичні огляди. Це дозволить виявити захворювання на ранній стадії і тим самим збільшити шанси на лікування.
15 вересня ми відзначаємо Європейський день простати, тому хотіли б нагадати, які аналізи слід періодично здавати чоловікам, щоб запобігти розвитку цього небезпечного раку.
ПСА – тести
Основний тест полягає у визначенні концентрації ПСА, білка, що виробляється клітинами раку простати, а також нормальною тканиною простати. Тест – ПСА проводиться на основі зразка крові пацієнта, взятого з вени. Результат тесту – PSA не має встановлених стандартів. Щоразу це підлягає інтерпретації лікарем. Однак зазвичай передбачається, що ПСА підвищений, коли концентрація вище 2 – 4 нг/мл, залежно від віку. Однак пам’ятайте, що нижчі значення, наприклад 1 – 2 нг/мл, також можуть вимагати ретельного спостереження.
Ректальне дослідження
Дослідження передміхурової залози пальцем через пряму кишку дозволяє виявити тривожні зміни, які можуть бути показанням до проведення біопсії.
УЗД простати
Трансректальний УЗД передбачає введення невеликого зонда в пряму кишку. Зонд посилає ультразвукові хвилі, а потім «вимірює» відлуння, що відбивається від структур тіла, створюючи зображення, які можуть виявити збільшення простати або інші аномалії.
Магнітно – резонансна томографія простати
В даний час він вважається найбільш чутливим візуалізуючим тестом цього органу, що дозволяє на ранній стадії виявити рак простати і, як наслідок, повністю вилікувати захворювання.
Інші тести, що використовуються для діагностики раку простати, включають:
- фото грудей;
- основні аналізи крові та сечі;
- візуалізаційне дослідження кісткової системи;
- КТ малого тазу, що допомагає оцінити, чи є метастази в лімфатичні вузли чи інші органи.
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів