Перелом стегна
Термін «перелом стегна» зазвичай відноситься до перелому стегна або вертіла. Це дуже поширена травма у літніх людей у віці близько 50 років. У них часто буває кілька проблем зі здоров’ям, найбільш поширеним з яких є остеопороз. Це набагато частіше зустрічається у жінок через гормональні зміни. Тому жінки більш схильні до перелому шийки стегнової кістки, і вони з більшою ймовірністю отримають цю травму.
Перелом шийки стегна у літніх людей
Кістки літніх людей не такі міцні, як у молодих, і з більшою ймовірністю ламаються і тріскаються. В результаті перелом стегна в похилому віці – часта травма в цій віковій групі. Перелом стегна зазвичай виникає в результаті так званого низькоенергетичного, тобто травма малому ступені тяжкості. На практиці це зазвичай падіння в результаті спотикання.
Перелом стегна у молодих людей зустрічається дуже рідко. Однак, коли така травма дійсно виникає, вона зазвичай викликана великою силою, наприклад, в результаті нещасного випадку або падіння з великої висоти. У рідкісних випадках так звані втомний перелом шийки стегна. Цей тип перелому частіше зустрічається у спортсменів, виникає без травм і є результатом багаторазового перевантаження стегна.
Симптоми перелому стегна включають:
- сильний біль в паху,
- обмеження рухливості стегна,
- позиціонування кінцівки в зовнішньому обертанні,
- вкорочення кінцівок,
- біль при спробі рухатися.
Як і при будь-якому переломі, може бути набряк, синець, підвищена температура, гематома і деформація місця перелому.
Діагностика переломів кісток тазостегнового суглоба
В основі діагностики лежить медичний огляд і правильно підібраний візуалізований тест. Зазвичай рентген проводять в передньозадній, а іноді і в аксіальній проекції. У більшості випадків цього достатньо для постановки діагнозу. Іноді може виникнути необхідність доповнити діагностику комп’ютерною томографією, особливо при незміщене і клиноподібних переломах. Інші тести, які можуть допомогти в діагностиці складних випадків, включають магнітно-резонансну томографію і сцинтиграфію кісток.
При підозрі на перелом стегна не слід відкладати візит до ортопеда, так як важливо, щоб лікування було розпочато якомога швидше.
Лікування перелому стегна
Оскільки перелом стегна в основному відбувається у літніх людей, які більш схильні до різних ускладнень іммобілізації, таким як пневмонія, інфекції, тромбоз і утворення пролежнів, пріоритетом є надання їм можливості якомога швидше пересуватися самостійно. Це можливо завдяки операції. Операцію слід провести якомога швидше, бажано протягом перших кількох днів після травми.
Залежно від віку і навантаження пацієнта фіксують і стабілізують кісткові уламки або замінюють весь тазостегновий суглоб протезом (так зване ендопротезування). Зазвичай перший тип операції проводиться для молодих людей, у яких більше шансів на зрощення кісток.
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів