Перейти до вмісту

Симптоми хвороби Паркінсона

Хвороба Паркінсона – причини та медикаментозне лікування

Причини хвороби Паркінсона

Вони до кінця не відомі, але виявлено деякі процеси, що призводять до розвитку цього захворювання. Один із цих процесів призводить до дегенерації білків, що входять до складу нервових клітин, і до утворення внутрішньоклітинних відкладень (так званих тілець Леві). Цей процес поступово охоплює наступні структури головного мозку, що призводить до їх дисфункції та атрофії головного мозку. До симптомів захворювання належать рухові симптоми, такі як уповільненість рухів, ригідність м’язів і тремор. Ці симптоми пов’язані з пошкодженням клітин, що виробляють нейротрансмітер дофамін, які пошкоджуються одними з перших клітин головного мозку.

Інші симптоми захворювання, не пов’язані з дефіцитом дофаміну в головному мозку, включають: когнітивні порушення, порушення нюху, запори та коливання артеріального тиску.

Лікування хвороби паркінсона

Лікування симптомів захворювання багато в чому спрощується за рахунок збільшення кількості дофаміну в головному мозку. Цей ефект досягається декількома способами, наприклад прийомом препарату, який служить субстратом для вироблення дофаміну клітинами, що ще не загинули. Інші фармакологічні методи лікування включають введення препаратів, які або пригнічують розщеплення дофаміну, або імітують дофамін, стимулюючи ті ж рецептори в головному мозку.

Ліки, що застосовуються при хворобі Паркінсона, в основному симптоматичні, тобто зменшують тяжкість симптомів. Деякі ліки також можуть перешкоджати прогресу захворювання. Однак наукові дані щодо цього непереконливі, тому не можна з упевненістю сказати, що хворобу можна зупинити або вилікувати. У той самий час відомо, що є безліч способів поліпшити стан хворого. Діагностику та терапію цих пацієнтів проводить невролог, іноді у співпраці з нейропсихологом (наприклад, для оцінки когнітивних порушень) та психіатром (який допомагає контролювати супутні психічні розлади, наприклад, депресію).

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *