Перейти до вмісту

Симптоми та лікування ішіасу.

Ішіас – симптоми та лікування ішіасу.

Радикуліт (лат. ischias) проявляється гострим болем, викликаним роздратуванням корінців спинномозкових нервів, з яких утворюється сідничний нерв. Приступ ішіаса найчастіше викликається перевантаженням хребта, наприклад, при підйомі предметів з підлоги на прямих ногах і з перекрутом тулуба, і є результатом подразнення коренів випинання диска, зазвичай називається дископатією. Лікування ішіасу зазвичай включає полегшення больових симптомів, але воно також може включати хірургічне втручання.

Симптоми ішіасу.

Найбільш характерним симптомом ішіасу
є біль, який іррадіює з поперекового відділу хребта через сідницю, в задню частину стегна та ікру, а іноді і аж до стопи. Біль часто згадується пацієнтами як болісний, тягне або пекучий. Крім того, це може супроводжуватися неврологічними симптомами, спричиненими здавлюванням нерва, наприклад, порушенням чутливості на шкірі кінцівки, поколюванням, онімінням, парезом стопи, ослабленням рефлексів (наприклад, стрибки).

Ішіас зазвичай вражає лише один бік тіла.

Загальні симптоми включають:

біль у нижній частині,
біль у задній частині стегна та ікри, що посилюється при напрузі хребта або прийнятті положення, що викликає більше подразнення корінців;
оніміння або поколювання частини ноги,
труднощі з переміщенням ноги чи стопи,
біль, що «стріляє», ускладнює встання.

Лікування ішіасу.

Лікування ішіасу можна розділити на два види:

Симптоматичний
хірургічне та симптоматичне лікування.
Більшості пацієнтів потрібне лише симптоматичне лікування, яке полягає у прийомі знеболюючих препаратів та, в деяких випадках, реабілітації та зміні способу життя.

Щоб зменшити біль, рекомендується місцева дія нагріву. Місцева терапія холодного ішіасу, що проводиться в домашніх умовах, не рекомендується.

Ліки від ішіасу.

Анальгетики слід приймати якомога рідше, щоб уникнути побічних ефектів. На щастя, спектр можливих препаратів великий і, залежно від рівня больових відчуттів, можна використовувати, наприклад, парацетамол, ібупрофен, метамізол, напроксен, кетопрофен, диклофенак, мелоксикам. У разі сильнішого болю, який не проходить після нестероїдних протизапальних препаратів, можуть бути використані препарати з опіоїдної групи, наприклад, які містять трамадол.

Додатковими препаратами, що використовуються при ішіасі, є препарати міорелаксу, які застосовуються для зниження напруги параспінальних м’язів і таким чином зняття больових симптомів.

В окремих випадках використовуються інші препарати, такі як антидепресанти або протиепілептичні засоби (для знеболювальних цілей).

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *