Догляд за інвалідом в інвалідному візку
Догляд за людиною з обмеженими фізичними можливостями – складне та відповідальне завдання. Під час догляду за підопічним необхідно дотримуватись правил, які допоможуть не нашкодити ні пацієнту, ні собі.
Догляд за інвалідом в інвалідному візку вимагає не тільки правильного психологічного підходу, а й використання відповідного обладнання та методик. Професіонали рекомендують використовувати всілякі пристрої, які допомагають нам у будь-якій діяльності, яка потребує фізичних зусиль.
Правила догляду за людиною в інвалідному візку
Існує кілька правил поведінки під час догляду за людьми в інвалідному візку. Один з них полягає в тому, що підопічний повинен мати максимально можливий рівень самостійності. Така діяльність може благотворно позначитися на його самопочутті та задоволеності собою, а також сприяти його фізичній реабілітації. Спочатку добре дозволити підопічному виконувати дії, пов’язані з самообслуговуванням: приймати їжу, одягатися чи підтримувати гігієну. Поступово, якщо це можливо, його можна включати, щоб допомогти з основними домашніми справами.
Не варто допомагати підопічному у виконанні тих занять, з якими він може справитися. У таких випадках краще набратися терпіння та дочекатися завершення заняття, адже виконання його поодинці доставляє йому не тільки самозадоволення, а й прискорює час одужання та реабілітації. Надмірна опіка в такій ситуації може лише нашкодити — вона гальмуватиме розвиток, а іноді й викликатиме регрес колишніх досягнень хворого.
Доглядаючи хвору людину, варто пам’ятати, що не можна ставитися до неї як до об’єкта. З цієї причини під час здійснення будь-якої діяльності від її імені ви повинні повідомити про це. Це важливо, тому що в таких діях, як підйом чи опускання, набагато зручніше, коли підопічний погоджується змінити становище і намагається співпрацювати, чимось полегшуючи його.
Що дуже важливо, як особи, які здійснюють догляд за інвалідом, ми не повинні робити дій, які ми не можемо або не вміємо виконувати. Це завдання особливо важливе в ситуаціях, коли ми просто не в змозі вирішити, чи не нашкодимо ми випадково пацієнтові під час нашої дії. Тому добре спочатку ознайомитися з правилами переміщення, сидіння та підйому людей з обмеженими фізичними можливостями.
Як правильно перевозити пацієнтів?
При ухваленні рішення про перевезення підопічного варто керуватися принципом, що безпека опікуна рівносильна безпеці перевезеного. Сенс у тому, щоб не отримати проблеми з хребтом у найвідповідальніший момент цього процесу. Це особливо важливо в тих місцях, які не були обладнані спеціалізованим обладнанням, яке дозволяє переміщати підопічного без застосування сили.
Передусім варто пам’ятати, що починати перенесення хворого слід із зігнутих в колінах ніг і повністю прямої спини. Ця позиція, що додатково підтримується широко розставленими ногами, повинна допомогти якнайменше навантажувати хребет, тому що вага тоді розподіляється рівномірно. Під час цього заняття не можна робити будь-які різкі рухи, а також нахилятися в сторони. Така поведінка може призвести до розтягування м’язів або сухожиль, а також травми хребта.
Чим коротша відстань між особою, яка здійснює догляд, та пацієнтом, тим легше переносити та піднімати пацієнта. Це також безпечніше для хребта, тому що краще задіє нижню частину тіла, тобто стегна та коліна, а не верхню частину хребта.
У той же час під час пересадки ви повинні пам’ятати про те, щоб відстань, яку потрібно подолати, була якнайменша. Подолати його варто зі зворотно-поступальним кроком, адже так ризик перекидання зводиться до мінімуму. Якщо можливо, попросіть підопічного співпрацювати під час цього заняття. Наприклад, він може обіймати людину, яка несе її на талії, або триматися за її плечі, що полегшить будь-який тип маневрування і водночас активує його.
Варто пам’ятати, що через безпеку обох людей переклад має бути виконаний швидко, якісно та точно. При цьому варто подбати і про делікатність – може виявитися, що якісь частини тіла хворого особливо болючі чи дратівливі.
Устаткування для транспортування пацієнтів
Якщо ми вирішили подбати про людину з обмеженими фізичними можливостями, особливо інертною, необхідно мати обладнання для перенесення хворого. Вдома ми зазвичай маємо справу з різними підйомниками для людей з обмеженими можливостями, нековзними килимками для інвалідних візків або спеціалізованими ременями для підйому та перенесення людей з обмеженими фізичними можливостями. Використання цього виду обладнання не тільки гарантує безпеку пацієнта при його підйомі або переміщенні, але й дозволяє без праці та без ризику для здоров’я особи, яка доглядає, транспортувати його з одного місця в інше. Що дуже важливо, ці пристрої можна використовувати і в моменти, коли виникає необхідність змінити положення тіла людини, що лежить на ліжку.
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів