Перейти до вмісту

Турбота про гігієну людей похилого віку

Догляд за людьми похилого віку, або як піклуватися про гігієну людей похилого віку

Оскільки з віком фізична форма погіршується, йому все частіше потрібна допомога у повсякденному догляді. Догляд за літньою людиною, як лежачою, так і рухливою, полягає, перш за все, у підтримці в чистоті шкіри, волосся, нігтів, рота, спідньої білизни та одягу. Гігієна людей похилого віку з часом викликає все більше і більше проблем, тому вкрай важливо забезпечити людям похилого віку належний догляд. Як виглядає гігієна літньої людини і як доглядати літню людину, щоб мінімізувати проблеми з доглядом за літніми людьми? Роль особи, яка здійснює догляд, полягає у підтримці найкращого добробуту та здоров’я пацієнта, допомагаючи у повсякденній діяльності з догляду. До цієї ролі варто добре підготуватися. Робота доглядальницею в будинку для людей похилого віку – відповідальне і складне завдання, що вимагає не тільки співпереживання і чуйності, але й знань і досвіду.

Догляд за людьми похилого віку – важливість особистої гігієни

Погіршення рухових функцій з віком означає, що людям похилого віку потрібна допомога не тільки у виконанні своїх обов’язків та відповідальності, а й у повсякденній діяльності, наприклад, у гігієні тіла. Люди похилого віку щодня стикаються з багатьма проблемами, такими як проблеми з пам’яттю, болі в тілі, тремтіння рук і зниження загальної фізичної форми. У цій ситуації просте миття або щоденний догляд можуть стати справжнім випробуванням для людини похилого віку. Як людина, яка здійснює догляд, пам’ятайте, що правильна гігієна людини похилого віку виконує безліч важливих функцій:

 • допомагає зберегти здоров’я людей похилого віку та захищає організм від інфекцій,
 • підтримує розвиток фізичної, розумової працездатності,
 • забезпечує належні умови для повсякденного функціонування та лікування.

Догляд і гігієна людей похилого віку – як піклуватися про літню людину?

Допомагаючи по догляду за літніми людьми, насамперед постарайтеся забезпечити літній людині, яка перебуває під вашою опікою, психологічний комфорт. Пам’ятайте, що діяльність, пов’язана з гігієною, дуже інтимна і перш за все слід зберігати гідність людини похилого віку. На що слід звернути особливу увагу при догляді за гігієною людей похилого віку?

 • Слідкуйте за тим, щоб дії по догляду не виконувались поспіхом і механічно – розмовляйте, спокійно пояснюйте, слухайте та запитуйте;
 • при догляді за літньою людиною стежити за тим, щоб старший був задоволений послідовністю дій та способом їх виконання;
 • обсяг заходів з догляду, що проводяться, повинен бути тісно пов’язаний з потребами та станом здоров’я вашого пацієнта;
 • подбайте про приміщення, де дбаєте про гігієну літньої людини – воно має бути приємним, чистим і теплим, щоб процедури можна було проводити в максимально комфортних умовах.

Догляд за літніми людьми похилого віку

Лежачі люди вимагають особливого догляду, а гігієна літнього літнього істотно відрізняється від догляду за мобільною людиною похилого віку. Який догляд за людиною похилого віку, прикутою до ліжка? Як мити старшого?

 • Ваше основне спорядження як особа, яка здійснює догляд, повинна включати підгузки, прокладки та гігієнічні прокладки, а також спеціальні губки та мочалки;
 • Великою зручністю стануть пінки та креми, якими можна користуватися, не змиваючи;
 • Використовуйте креми від попрілостей та пролежнів, які запобігають їхньому утворенню та допоможуть людям похилого віку почуватися комфортно;
 • Якнайчастіше змінюйте постільну білизну та одяг старшого;
 • Виберіть для носіння нічну сорочку або піжаму на ґудзиках – це полегшить перевдягання та прання старшого;
 • Після вмивання ретельно висушити та зволожити шкіру хворого;
 • Також корисний масаж, що стимулює кровообіг, і часта зміна положення лежачи.

Гігієна для мобільних людей похилого віку

Допомога в питаннях гігієни літній людині, яка пересувається самостійно, залежить від її рівня фізичної підготовки та спектра дій, які вона може виконувати без вашої підтримки. Якщо літня людина рухається, купання літньої людини має відбуватися у ванній. Однак не забувайте належним чином подбати про безпеку старшого: у кімнаті повинні бути протиковзкі килимки, як на підлозі, так і в душовій піддоні або ванні. Хорошим рішенням також буде встановлення ручок або розміщення стільця, щоб літня людина почувала себе більш впевнено та стійко. Також постарайтеся, щоб у ванній було тепло, і забезпечте літню людину додатковим рушником або халатом – люди похилого віку набагато більш чутливі до перепадів температури, тому, піклуючись про гігієну людей похилого віку, не забувайте про їх комфорт.

Гігієнічні товари для людей похилого віку – відповідь на проблеми гігієни

Особиста гігієна може бути зведена до загального догляду за тілом, наприклад, регулярного миття, перевдягання та уникнення забруднення. Гігієнічні проблеми людей похилого віку виявляються у труднощах дотримання цих основних правил. Тому гігієна людей похилого віку вимагає підвищеної уваги і часто використання спеціалізованих засобів догляду.

Однією із зон, що потребують особливого догляду у літньої людини, є шкіра. З віком вона втрачає еластичність, стає тоншою і більш схильною до роздратування. Тому для людей похилого віку слід купувати відповідні засоби для догляду за шкірою, наприклад, оливкову олію або ніжну косметику, що очищає, без ароматизаторів (тут добре підійде косметика для дітей).

Не менш важливо стежити за гігієною порожнини рота. Літні люди часто мають надчутливі зуби, і багато людей похилого віку мають зубні протези. Дбаючи про гігієну людей похилого віку, забезпечте їх відповідними засобами догляду за порожниною рота: зубними пастами та препаратами для зубних протезів, а також правильно підібраними зубними щітками.

Волоси людей похилого віку також потребують особливого догляду. Вони зазвичай ламкі, надмірно випадають, часто жирніють. У щоденному догляді за літньою людиною варто використовувати шампуні та кондиціонери для випадаючого або жирного волосся, а також зволожуючі та поживні процедури.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *