Депресія після 60 років
Депресія – дуже підступна хвороба, яка може вразити будь-кого, незалежно від статі та віку, включаючи, звичайно, людей старшого віку. Які причини та симптоми депресії у людей похилого віку? Як це можна лікувати? Ми даємо вам підказку!
Депресія – це захворювання, що викликає хронічний, тривалий поганий настрій, відсутність волі до життя тощо. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, депресія є другим за поширеністю психічним розладом у людей похилого віку (після деменції).
Причин депресії у людей похилого віку може бути багато. Іноді ми маємо справу з так званими ендогенною депресією, викликаною первинними порушеннями у функціонуванні організму (наприклад, надто низькою кількістю нейромедіаторів у нервовій системі). Соматична депресія співіснує з багатьма системними захворюваннями, наприклад, раком, хворобами системи кровообігу, а також наркотичною та алкогольною залежністю. Існує також так звана психологічна депресія, викликана важкими переживаннями, такими як розлучення, самотність, смерть близької людини, фінансові проблеми тощо.
Депресія у людей похилого віку – симптоми
Симптоми депресії, що найчастіше спостерігаються, у людей похилого віку включають:
- хронічний депресивний настрій
- почуття смутку та безнадійності,
- апатія, відсутність енергії для дій,
- низька самооцінка, постійне почуття провини,
- раптові напади плачу, епізоди агресії,
- почуття постійної втоми,
- порушення сну,
- відсутність апетиту,
- порушення пам’яті, концентрації та логічного мислення.
Тому, якщо ми помітили подібні симптоми у близької нам літньої людини, нам не можна відкладати і якнайшвидше звернутися за допомогою до фахівця.
Як лікувати депресію у людей похилого віку?
Лікування депресії у людей похилого віку зазвичай багатоспрямоване і складається як з фармакотерапії, що проводиться лікарем (за статистикою вона приносить результат до 75% пацієнтів), так і психологічної терапії за участю психологів, психотерапевтів та ерготерапевтів. Звичайно, дуже важлива і підтримка рідних чи друзів – допомога у повсякденних обов’язках, контроль за прийомом ліків, а також тепло, ніжність та турбота. Депресія, хоч і підступна та небезпечна, але її можна ефективно вилікувати!
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів