Як поговорити з людиною похилого віку про поміщення його в будинок для людей похилого віку?
Помістити бабусю, дідуся чи когось із батьків до будинку для людей похилого віку — важке рішення. І хоча погляди на догляд в установах такого типу в Україні поступово змінюються — це більше не вважається «позбавленням» старшого покоління молодшого покоління — сам переїзд може стати стресом для всієї родини. То як же поговорити з людиною похилого віку про поміщення його в будинок для людей похилого віку?
Перш ніж ухвалити рішення про конкретні дії, необхідно добре знати ситуацію. Поспостерігайте за літньою людиною і поговоріть з нею про її повсякденні справи. Пам’ятайте, що люди похилого віку часто приховують свою безпорадність.
Подумайте про інші варіанти допомоги, наприклад, про будинки денного догляду або догляд на дому.
Незалежно від того, про яку форму допомоги ви думаєте, постарайтеся включити в планування сім’ю та саму літню людину. Якщо ви раптом звалите на них таку інформацію, ви можете зустріти запеклий опір. Дбаючи про безпеку літньої людини, постарайтеся подбати про її благополуччя та емоційну рівновагу.
Розкажіть своїй сім’ї про свої побоювання щодо здоров’я та безпеки вашої літньої людини. Співпраця з таких питань має велике значення, особливо якщо вам необхідно розділити обов’язки при зверненні за допомогою.
Іноді також варто запитати про думку сторонньої людини, наприклад, сімейного лікаря або сестри, брата. Іноді важко бути об’єктивним, коли йдеться про близьку тобі людину. Крім того, люди зі спеціальними знаннями можуть порадити вам, на що звертати увагу при зверненні за допомогою та запропонувати інші рішення.
Пам’ятайте, що не слід приймати жодних рішень або конкретних дій до того, як ви обговорите з літньою людиною питання про переїзд.
Як поводитися зі старими?
Повідомте літню людину про свої побоювання з приводу їхнього здоров’я та безпеки. Виявіть співчуття — літні та хворі часто не можуть прийняти свої обмеження.
Попросіть підтримки близьких. Однак важливо, щоб літній не відчував себе загнаним у куток сім’єю. Наберіться терпіння і не чекайте негайного схвалення ідеї поміщення його в будинок для людей похилого віку. Не менш важливо, щоб літня людина відчувала, що рішення було прийнято не за нього, а ви хочете ухвалити рішення разом. Почуття безпорадності може змусити літню людину відмовитися не тільки від допомоги, а й від будь-яких розмов на цю тему.
Назвіть переваги проживання в будинку для людей похилого віку. Зверніть увагу на позитивні аспекти довгострокового догляду, наприклад: підвищена безпека, кращий догляд, терапія, можливість познайомитися з новими людьми, можливості для фізичної та культурної діяльності тощо. про них разом.
Дайте собі час подумати над пропозицією. Дуже важливо бути терплячим і чуйним по відношенню до людей похилого віку. Така зміна може бути важко прийняти людині похилого віку. Однак, якщо вся сім’я підтримає людину похилого віку, через деякий час людина похилого віку може переконатися в цій ідеї.
Якщо старший відкриється для розмови про конкретні послуги, запитайте його, які послуги будуть для нього особливо важливими. Перевірте, які послуги пропонуються у вашому районі (наприклад, у Києві).
Відвідайте кілька об’єктів – по можливості з літньою людиною. Зверніть увагу на житлові умови, персонал, розпитайте про порядок дій у надзвичайних ситуаціях. Для людини похилого віку також може бути важливо, чи зможе вона обставити кімнату або перевезти частину своїх речей. Перевірте місцезнаходження (близько до центру міста або заміських місць для прогулянок).
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів