Перейти до вмісту

Як вилікувати карієс

Як вилікувати карієс – ефективні методи лікування

Карієс є одним із найбільш дратівливих і водночас найпоширеніших стоматологічних захворювань. Причини його можуть бути різними: від неправильної гігієни ротової порожнини, через надмірну кількість цукру в раціоні, до вродженої нестачі емалі. Будь-який з нас може захворіти на карієс, але найбільшому ризику піддаються діти та підлітки. Їхні звички тільки формуються, вони щодня наслідують своїх батьків та опікунів, і вчених уже давно насторожує, що лише половина українців регулярно чистить зуби вранці та ввечері. Згідно з останніми дослідженнями, понад 90% дорослих у нашій країні вже страждають на карієс. Ось чому так важливо навчити своїх дітей правильно чистити зуби. У багатьох випадках це допоможе уникнути часто стресових візитів до стоматолога. Якої дієти дотримуватись, щоб це сталося? На що звернути увагу? І нарешті, що робити, якщо карієс вражає наші зуби чи наших дітей? Ось кілька найважливіших відомостей.

Що таке карієс?

Карієс є результатом бактерій у роті, що діють на зуб. Безпосередньою причиною його утворення є процес розщеплення цукрів, які містяться в їжі та напоях. Потім емаль, що покриває здорові зуби, послаблюється, так що бактерії можуть атакувати все більш глибші шари зуба. Якби ви хотіли відповісти на питання, як виглядає карієс, вам довелося б розділити його розвиток на дві основні стадії: спочатку карієс нагадує білу пляму на гладкій поверхні коронки зуба. У пізнішій фазі пляма, що є провісником дефекту, змінює свій відтінок на темніший і темніший, поки, нарешті, не стане майже коричневим. Однак така поява карієсу вже свідчить про занедбане захворювання і несе з собою сильні болючі симптоми. Щодня також варто пам’ятати, що карієс – це інфекційне захворювання.

Стадії та види карієсу

Першим етапом розвитку карієсу є розщеплення цукрів бактеріями, присутніми у роті. Таким чином, природний рН знижується, що призводить до розчинення емалі та вимивання іонів кальцію, настільки важливих для здорових та міцних кісток. Наступною стадією карієсу є ослаблення зубної кістки, що робить її пористою і явно схильною до пошкоджень. Симптомом, який має нас турбувати, є поява білої, тьмяної плями на зубі, яка згодом стає темнішою внаслідок реакції з барвниками з їжі та напоїв. Слід знати, що початковий карієс – це стан, який ще можна зупинити, тому не доведеться видаляти зуби. Подальший розвиток карієсу протікає дуже швидко. Непомічені у часі, бактерії атакують глибші частини зуба, руйнуючи дентин. Таким чином утворюється так звана каріозна порожнина, яку необхідно очистити та запломбувати. Якщо вчасно цього не зробити, є ризик повного знищення дентину мікроорганізмами, що вимагатиме ендодонтичного лікування (так званого кореневого каналу). Біль та підвищена чутливість до перепадів температур – сигнали, що вказують на виникнення останньої стадії карієсу, що потребують негайного візиту до стоматолога.

Лікування карієсу в стоматологічному кабінеті – методи та курс

Коли з’ясовується, що наші зуби зазнали нападу карієсу, варто якнайшвидше звернутися до професійного стоматологічного кабінету. Кваліфікований персонал потім вирішить, який метод лікування буде найбільш адекватним даній стадії розвитку карієсу. Найпростішим методом лікування карієсу є ремінералізація зубів. Вона полягає в чищенні фрагмента зуба, покритого білою, матовою плямою, а потім покритті цього простору гелем або лаком, що є фторидним з’єднанням. Якщо стоматолог помітить початок карієсу в роті пацієнта, жодного іншого лікування не потрібно. Слід пам’ятати, що ремінералізацію зуба слід повторити кілька разів, щоб достатньо зміцнити ослаблену кістку та уникнути подальшого розвитку карієсу.

Якщо в зубі видно навіть невелику порожнину, її слід пломбувати. Для цього стоматолог очищає його від хворої тканини, а потім заповнює раніше обраним матеріалом пацієнтом. Процедури герметизації можуть проводитися з використанням композитних або іономерних сумішей типу цементного скла. У минулому така популярна амальгама використовувалася багато років тому для заповнення порожнин у невидимій частині щелепи, переважно в корінних зубах. Це було пов’язано з тим, що цей матеріал, що є поєднанням ртуті і металевої тирси, мав темний колір, що робило його добре помітним в оточенні зубів. Сьогодні найчастіше використовуються композитні пломби, найкращі з усіх доступних методів адаптуються до кольору природного зуба пацієнта. Цей матеріал відмінно зв’язується із зубною тканиною та довговічний, завдяки чому правильно виготовлена ​​композитна пломба може служити пацієнту довгі роки.

На останній стадії карієсу лікування кореневих каналів виявляється необхідним. Ендодонтично оброблений зуб стає сприйнятливим до пошкоджень і з часом змінює колір на темніший. Перед початком лікування пацієнту може бути призначений антибіотик. Одного візиту достатньо для завершення лікування кореневих каналів.

Альтернативні методи видалення карієсу

В даний час на ринку доступні альтернативні методи видалення зубної тканини, ураженої карієсом. До них відносяться гель Carisolv, ICON, озонотерапія, стирання повітря та лазерний метод. Усі новинки зі світу медицини, що дозволяють уникнути неприємної нудності, можуть порадувати пацієнтів. Однак використання будь-якого з них не дає результатів так само добре, як традиційне використання дриля. Крім того, існує безліч протипоказань щодо застосування цих методів, таких як карієс, що виникають у важкодоступних місцях або астмі. Проте, якщо викликає у нас страх, варто запитати стоматолога про можливість зміни лікування під час першого візиту.

Карієс – лікування вдома

Хоча в інтернет-формах ми знайдемо безліч пропозицій щодо домашніх методів лікування карієсу, жоден із цих методів не принесе таких результатів, як візит до стоматолога. Не виходячи з дому, карієс можна запобігти, тільки регулярним і ретельним чищенням зубів не рідше двох разів на день, і бажано після кожного прийому їжі. Щоб уникнути виникнення карієсу в порожнині рота, також варто обмежити споживання вуглеводів, які є живильним середовищем для бактерій, що реагують на виникнення карієсу в зубах.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *