Перейти до вмісту

Які причини та симптоми атеросклерозу?

Атеросклероз – тихий вбивця

Одна з хвороб цивілізації, з якою з кожним роком бореться все більше людей. Тихий вбивця, атеросклероз. Варто знати, які причини його виникнення, щоб убезпечити себе від нього. Також варто знати, які аналізи здати для лікування атеросклерозу.

Деяка інформація з цього питання нижче.

Атеросклероз – що це?

Атеросклероз – захворювання, що вражає середні та великі артерії. Про що це? Внаслідок відкладення ліпідів на стінках утворюється так звана атеросклеротична бляшка. Таким чином, стінка товщає, артерія звужується, а це надалі призводить до обмеження кровотоку, що може бути серйозним станом, що загрожує як здоров’ю, так і життю хворої людини. Інша назва цього захворювання – атеросклероз. Це є надзвичайно небезпечним, оскільки його важко розпізнати на ранніх стадіях. Зазвичай процес відкладення ліпідів триває роками, і лише за дуже серйозної ситуації з’являються клінічні симптоми. Кажуть, що це хвороба людей похилого віку, але насправді вона розвивається не в короткостроковій перспективі і в наступні роки, а може початися навіть у молодості.

Які причини атеросклерозу?

Конкретних причин, які можна було б пов’язати з розвитком атеросклерозу, не існує, оскільки вони пов’язані, насамперед, з факторами ризику, які відіграють ключову роль у розвитку захворювання. Найчастіше атеросклероз пов’язані з супутніми захворюваннями чи у часто з нездоровим способом життя. До основних причин його розвитку належать цукровий діабет, надмірна маса тіла та ожиріння, а також гіпертонічна хвороба. Цей стан також може бути пов’язаний з високим рівнем холестерину та гомоцистеїну. Щодо шкідливих звичок, то тут, безумовно, мають значення куріння, неправильне харчування, нестача фізичної активності та стреси, які можуть бути винуватцями багатьох хворобливих станів.

Які симптоми атеросклерозу?

У зв’язку з тим, що атеросклероз – хронічне захворювання, що прогресує вкрай повільно, симптоми можуть відрізнятися залежно від локалізації атеросклеротичної бляшки. Інші стосуються атеросклерозу нижніх кінцівок, треті – про атеросклероз сонних артерій, треті – про атеросклероз коронарних або ниркових артерій. Фактично у деяких пацієнтів, незважаючи на захворювання, не виникає жодних симптомів, у інших вони виражені слабо, а у третіх – дуже гостро, що пов’язано, наприклад, з такими станами, як тромбоз вен або оклюзія артерій. До найчастіших симптомів атеросклерозу, які мають викликати занепокоєння та вимагати звернення до фахівця, належать:

  • біль у грудях, задишка та почуття втоми. Хоча атеросклероз все ще розвивається та протікає у легкій формі, симптоми також незначні. Вони можуть з’явитися при фізичній активності та тяжких навантаженнях, але надалі при захворюванні у людини може спостерігатися задишка, нездатність зробити вдих і біль у грудях навіть у стані спокою. Цей стан відноситься до виникнення атеросклерозу коронарних артерій.
  • запаморочення та головні болі, проблеми з мовленням, дезорієнтація, нездатність зосередитися, частковий парез тіла. Цей стан передбачає виникнення атеросклерозу сонних та хребетних артерій.
  • стомлюючі болі в животі різної сили та характеру. Це стосується виникнення атеросклерозу кишечника або артерій черевної порожнини.
  • біль у ногах, особливо в ликах, м’язові судоми, поколювання в ногах та набряки ніг, особливо ступнів. Цей стан стосується виникнення атеросклерозу нижніх кінцівок.
  • гіпертонія та ниркова недостатність. Цей стан стосується атеросклерозу ниркових артерій.

Ні за яких обставин не можна недооцінювати будь-які симптоми, які можуть вказувати на захворювання. Чим раніше буде виявлено певні симптоми, тим більше шансів вилікувати проблему або зупинити її подальший розвиток. Будь-який стан, що відхиляється від норми, повинен бути перевірений лікарем, щоб унеможливити певні захворювання або підтвердити їх.

Чи можна вилікувати атеросклероз?

Насправді все залежить від того, на якій стадії захворювання знаходиться атеросклероз і які частини тіла він вражає. Специфічного лікування атеросклерозу насправді немає. Для покращення здоров’я пацієнта насамперед важливо знизити рівень холестерину, а це можливо шляхом зміни способу життя, у тому числі зміни навичок харчування, а також запровадження відповідного фармакологічного лікування. Якщо ситуація дуже серйозна і стан пацієнта небезпечний для життя, може знадобитися хірургічне втручання, яке передбачає видалення надлишкової атеросклеротичної бляшки, встановлення шунтуючого апарату або внутрішньосудинну дилатацію.

Чому дієта така важлива при атеросклерозі?

Одним із надзвичайно важливих питань при підвищеному рівні холестерину, а значить і атеросклерозі або високому ризику його виникнення, є здорове, збалансоване та повноцінне харчування. Це ключ до запобігання його розвитку, а також до уповільнення його прогресу. То що тут відіграє найважливішу роль? Насправді в основі лежить обмеження жирів, особливо тваринного походження, оскільки вони є головним винуватцем такого стану речей. Крім того, слід значно знизити рівень холестерину в їжі, а також надмірне вживання солі та простих цукрів. Елімінаційна дієта, що містить ці продукти – найкраще, що ви можете зробити навіть для здорових людей. То що має бути основою харчування? Нежирне м’ясо, зернові продукти, бажано цільнозернові, а також відповідну дозу фруктів та овочів щодня. Крім того, слід зосередитися на мінеральній воді та чаях, виключивши газовані напої та солодкі соки. Також важливо вибрати здоровий спосіб життя без стимуляторів, тобто без куріння цигарок та вживання алкоголю. Це основні елементи здорового способу життя та боротьби з атеросклерозом або захисту від його виникнення.

Немає сумнівів у тому, що атеросклероз є дуже серйозною проблемою і з нею бореться все більший відсоток людей, все молодший і молодший. Щоб насолоджуватися життям повною мірою і бути здоровим, вам слід зосередитися на трьох стовпах – дієті, фізичній активності та здоровому способі життя. Вони є фундаментом, на якому має будуватися все людське життя. Чим більше ми приділяємо увагу здоровому способу життя, чим більшій кількості елементів ми приділяємо увагу, коли йдеться про наше здоров’я, тим більше шансів захистити себе від різних типів захворювань, включаючи атеросклероз, який руйнує організм і який, якщо його не лікувати, може призвести до смерті.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *