Перейти до вмісту

Зміни у суглобах

Дегенеративні зміни у суглобах – що це таке?

Дегенеративні зміни в суглобах іншими словами, остеоартрит є основною причиною в Україні одразу після серцевих захворювань, інвалідність серед людей похилого віку. Перші симптоми найчастіше з’являються у віці від 40 до 50 років, тоді як після 65 років понад 60% людей в Україні страждають від повномасштабного дегенеративного захворювання.

Стан може виникнути в кожному суглобі нашого тіла, але найчастіше впливає на кульшові суглоби, суглоби хребта. Прогресуючі обмеження рухливості суглобів зумовлюють поступове усунення людини від професійної діяльності та повсякденного життя.

Що таке дегенерація суглобів?

Як можна уникнути остеоартрозу суглоба та як боротися з його наслідками. Варто з’ясувати, що це таке та які зміни він викликає у наших суглобах. У візуальних дослідженнях людей, які страждають на остеоартроз. Якість зміни у реконструкції суглобового хряща.

Що таке суглобовий хрящ?

Це як пристойний шар глазурі на поверхні печива. Він покриває контактні поверхні сусідніх кісток, що будують суглоб. Він характеризується надзвичайною міцністю і гнучкістю, яке коефіцієнт тертя практично дорівнює нулю. Завдяки таким властивостям кістки не труться одна про одну, як про тертку, а кожен зроблений рух плавний і не викликає болю.

Суставний хрящ стегнової кістки тазостегнового суглоба

При дегенеративному захворюванні ушкоджується природний ковзний шар «глазурі», тобто. суглобовий хрящ, при цьому при слабкій васкуляризації його регенерація практично неможлива. Як наслідок, виникає оголення зовнішнього шару кістки, які починають тертися один з одним і завдають один одному шкоди. Згодом утворюються кісткові нарости, так звані кісткові нарости, пошкоджуючи і випаровуючи сусідні тканини, такі як суглобові капсули, м’язи та зв’язки.

Фактори, що визначають формування дегенеративних змін

  • Малорухливий спосіб життя;
  • Важка фізична робота;
  • Відсутність фізичної активності;
  • Погано підібрана фізична активність;
  • Неправильна техніка виконання вправ;
  • Попередні травми, травми та нещасні випадки;
  • Надлишкова вага;
  • Внутрішні захворювання (цукровий діабет, захворювання щитовидної залози).

Симптоми дегенеративних змін

Часто це перший симптом – сигнал, який надсилає вам ваш організм про те, що в суглобі відбувається щось погане. Спочатку біль з’являється у певних ситуаціях. Наприклад, після тривалого сидіння або відпочинку вночі з’являється при вставанні болю в спині, і за кілька хвилин біль стихає. Коли ви піднімаєтеся сходами, ви відчуваєте, що біль у стегні чи коліні. При більш занедбаній формі захворювання біль супроводжує будь-який рух. У періоди загострення (запальної фази) вона стає набагато сильнішою і також не залишає під час відпочинку.

Обмеження руху є ще одним добре помітним симптомом, який вказує на дегенеративне захворювання. Пацієнти зазначають, що вони вже не в змозі підніматися сходами на певну відстань, що раніше не викликало труднощів. Вони не можуть дотягнутися до книги на вищій полиці або просто закінчити свою роботу по дому.
Зміна зовнішнього вигляду з’являється особливо у період сильного запалення. Хворий суглоб, наприклад коліно, стегно, плече стає більше, опухлим і теплим.
Потріскування, хрускіт, стрибки – це звуки, які добре чути і відчуваються пацієнтами. Вони з’являються за певних рухів у суглобі, ураженому дегенеративним захворюванням.

Як запобігти та лікувати дегенеративні зміни?

Передусім, профілактика!

  • Залишайтеся активними незалежно від вашого віку.
  • Вибирайте здорові фізичні навантаження 2-3 рази на тиждень.
  • Змініть свій робочий день так, щоб періоди сидячої роботи переривалися прогулянками, короткими вправами.
  • Не нехтуйте навіть незначними травмами.
  • Зверніть увагу на свою дієту та контролюйте масу тіла.
  • Якщо вас супроводжують тривожні симптоми, не соромтеся повідомляти фізіотерапевта.

Пам’ятайте, що рано виявлений остеоартроз – це відповідне лікування, що швидко реалізується!

Тільки тоді ви зможете насолоджуватися повною фізичною формою. На цьому етапі лікування у більшості пацієнтів повний ефект задоволення досягається без застосування інвазивних хірургічних методик шляхом:

  • Правильно підібрані ручні методики.
  • Індивідуально підібрані програми вправ.
  • Модифікація щоденних шкідливих звичок.
  • Закріплення пацієнта за допомогою додаткового обладнання, що звільняє суглоб.
  • Не соромтеся починати реабілітацію.

Занадто пізня діагностика дегенеративного захворювання може означати, що не вдасться досягти задовільного рівня рухової незалежності пацієнта та значного зменшення больових відчуттів. У разі лікар найчастіше призначає протизапальні і знеболювальні засоби, а після спроби консервативного лікування, тобто. реабілітації, пропонує рішення про операцію. Це означає встановлення штучного ендопротезування кульшового суглоба, коліна або плеча. Після операції пацієнт починає або продовжує реабілітацію.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *