Перейти до вмісту

Зоотерапія

В наші дні зоотерапія набуває унікальне значення. Увага приділяється його багатогранної користь і сприятливому впливу на життя і благополуччя людини. Крім того, відносини людини і тварини супроводжуються позитивними емоціями. Зоотерапія також може доповнювати комплексну реабілітацію пацієнта.

Тварини супроводжували людей тисячі років. Підраховано, що предки сучасних собак – вовки – почали співіснувати з людьми близько 500 000 років тому. Спочатку в обмін на їжу охороняли селище, попереджали про небезпеки. Однак їх приручення і одомашнення відбулося набагато пізніше – приблизно 200-400 тисяч років тому на Близькому Сході. Вчені виявили гробницю, в якій крім людських останків знаходилися останки собаки. Тіло чоловіка було влаштовано таким чином, що його рука лежала на лапі собаки. Таким чином вони, ймовірно, хотіли підкреслити зв’язок між людьми і тваринами.

Згодом люди стали приручати інших тварин – овець, курей, корів, коней. Приручили кішку порівняно недавно. Відкриття археологів дозволяють припустити, що він почав супроводжувати людину в Стародавньому Єгипті близько 3-4 тисяч років тому. І це продовжується до цього дня …

Опитування CBOS 2020 року показує, що в кожному другому будинку живе тварина. Третина опитаних супроводжує собака, кожен п’ятий – кішка. Що зробило тварин нерозлучними супутниками людського життя на протязі декількох тисяч років? Де феномен наших чотириногих друзів? Адже домашня тварина – це постійні обов’язки, витрати, візити до ветеринара, прогулянки … І все ж … Користь і задоволення від домашнього вихованця точно більше, ніж пов’язаних з ним незручностей. Очевидно, що присутність домашнього вихованця в будинку спонукає його займатися фізичними вправами, наприклад грати з цим. Гра є основою емоційного, соціального та фізичного розвитку дітей. Чим більше дитина грає з твариною, тим швидше й інтенсивніше буде його розвиток. Для дорослих гра – незамінний елемент розслаблення, зняття стресу і розслаблення. Літнє тварина мотивує рухатись, піклуватися про себе, творчо проводити час, дає сили діяти і не впадати в апатію. Володіння тваринами дає людині можливість отримати різні переваги: ​​емоційні, соціальні, фізичні та оздоровчі.

зниження стресу

Як показали висновки дослідників, що вивчають вплив тварин на психіку і здоров’я людини, одним з найефективніших способів позбутися стресу є контакт з твариною. Гра з собакою знижує артеріальний тиск; навіть просте присутність тварини в одній кімнаті значно знижує занепокоєння, пов’язане зі стресовою ситуацією. Подібні ефекти дає навіть спостереження за рибками, плаваючими в акваріумі.

Проста компанія собаки чи кішки допомагає нам справлятися з важкими ситуаціями. Тоді вони супроводжуються меншою напругою і нервозністю.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *