Перейти до вмісту

Абляція серця

Що таке абляція серця і які її види?

Абляція – це серцева процедура, що виконується для лікування аритмії. Процедура абляції призначена для створення невеликих рубців у серці, які повинні припинити проведення аномальних електричних сигналів у серці. Ці сигнали викликають нерегулярне серцебиття. Існує два основні види абляції серця – черезшкірна та хірургічна. Черезшкірна абляція є менш інвазивним методом, вона передбачає введення спеціального електрода через кровоносну судину, розташовану на нижній кінцівці. Електрод доходить до серця, до області, яка викликає аритмію. Потім електрод посилає імпульси для руйнування клітин, відповідальних за утворення аномальних сигналів.

Можна виділити два види черезшкірної абляції:

 • абляція з використанням радіочастотних хвиль (RF абляція) – електрод випромінює хвилі, енергія яких викликає рубцювання,
 • кріоабляція – електрод знаходиться у вигляді катетера, кінчик якого заморожує аномальні тканини, утворюючи рубець.

Хірургічна абляція є інвазивним методом, вона потребує розрізу грудної клітки. Існує три основні види хірургічної абляції:

   • Процедура лабіринту – найчастіше проводиться під час операції на відкритому серці, що проводиться через інше захворювання, наприклад, заміни клапана або імплантації шунтів. Лікар робить невеликі розрізи у верхніх відділах серця, а потім зашиває їх так, щоб утворився рубець, що гальмує проведення аномальних збуджень.
   • Процедура міні-лабіринту – лікар робить невеликі розрізи між ребрами, а потім вводить через них камеру (ендоскоп), щоб контролювати катетерний шлях для кріоабляції або радіочастотної абляції.
   • Комбінована процедура – ​​під час процедури використовується черезшкірна абляція та процедура міні-лабіринту.

   Метод лікування аритмії залежить від багатьох факторів, щоб правильно підібрати лікування, необхідно звернутися до лікаря-фахівця. Якщо вам цікаво, чи підійде абляція, проконсультуйтеся з лікарями.

   У вас є питання? Бажаєте записатися на прийом? Запрошуємо Вас зв’язатися з нами: 098 886 64 69

   Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

   uarenamed@gmail.com – для клієнтів

   +380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *