Перейти до вмісту

Серцева реабілітація у Києві.

Серцева реабілітація після серцевого приступу

Серцево – судинні захворювання є серйозною проблемою для правильного функціонування людського організму. Неправильний спосіб життя, зміна раціону харчування, стреси та сильна втома є факторами, що сприяють виникненню багатьох захворювань, особливо серцево-судинної системи. В наш час він дуже поширений при ішемічну хворобу серця при інфаркті міокарда. Описані захворювання останні десятиліття як показали різке зростання, а й значно змістили вікову межу їхнього розкриття, особливо в чоловіків. Наслідком такого стану справ є великі втрати не лише соціальні, а й економічні.

Комплексна кардіологічна реабілітація є одним із важливих факторів, що зумовлюють насамперед:

Скорочення часу лікування, особливо після операції;
Забезпечення повного відновлення та незалежного функціонування,
значне продовження життя після інфарктуміокарда.
Люди після процедур міокарда складають велику групу пацієнтів з особливим занепокоєнням через реальний ризик несподіваних серцевих порушень, значною мірою атеросклеротичних змін у коронарних артеріях та високий ризик повторного втручання в неї. У цьому вся важливому відношенні важливу роль грає правильна кардіологічна реабілітація. Його корисні результати дуже складні і, перш за все, призводять до покращення толерантності до фізичних вправ та якості життя. У деяких випадках модифікують метаболічні фактори ризику атеросклеротичних змін, а також позитивно впливають на оздоровчий спосіб життя. У сьогоднішню епоху бурхливого розвитку медицини та загального доступу до сучасних методів кардіологічної діагностики кількість пацієнтів, які перенесли кардіохірургію, зростає значними темпами.

Основна мета кардіологічної реабілітації пацієнтів після операцій залежить насамперед від часу, який минув з моменту проведення процедури.

Правильна та ефективна реабілітація поділяється на основні III етапи.

Реабілітація І стадії після інфаркту.

Вона повинна бути розпочата задовго до початку операції і проводитись систематично. Метою згаданого реабілітаційного процесу є значною мірою поліпшення вентиляційної діяльності та навчання ефективного дихання та ефективного кашлю. Відповідні вправи, що проводяться до фактичної операції, повинні включати навчання дихання по всіх доріжках і лівої і правої половинкам грудної клітини. Опанування вищенаведених навичок багато в чому призводить до виконання ефективного кашлю і кашлю на тривалому видиху. Крім вищеописаних процедур, слід також використовувати відповідні загальні вправи для всього організму, належним чином адаптовані до поточного стану здоров’я пацієнта. Після операції реабілітація має розпочатися якнайшвидше (якщо немає медичних протипоказань).
У першому періоді вона повинна включати дихання раніше вивченими треками. Дихальні вправи слід поєднувати з рухами як нижніх, і верхніх кінцівок, відповідними поточного стану здоров’я. Це сильно задіює діафрагму та м’язи живота для правильної роботи. Особливу увагу слід приділити виконанню правильного видиху та правильного поплескування по спині. Підтримка адекватної прохідності бронхіального дерева багато в чому запобігає утворенню різних осередків запалення легенів та підвищує дихальну ефективність. Це багато в чому призводить до швидшого вирішення ексудативної реакції, розташованої в плеврі. Дії, що покращують дихальну функцію у пацієнтів після різних процедур, дозволяють правильно знизити рівень погіршення параметрів вентиляції. Слід враховувати, що з досягнення правильного дихального балансу потрібно чимало часу. Ще одним дуже важливим завданням кардіологічної реабілітації є захист пацієнта від наслідків іммобілізації, пов’язаних із тривалим постільним режимом.

Перший етап кардіологічної реабілітації, крім відповідних дихальних вправ, повинен також включати різні активні рухи суглобів верхніх і нижніх кінцівок, вправи загального поліпшення, ізометричні в поєднанні з правильним диханням. На цьому етапі слід поступово вводити прогулянки у поєднанні з підйомом сходами. Слід враховувати, що перший етап реабілітації після різних видів лікування не спричиняє значного покращення фізичної працездатності. Швидше, це тривалий процес, що потребує великого самозречення пацієнта. Завдання розглянутого вище поліпшення полягає в тому, щоб значною мірою інгібувати втрату рухової ефективності максимально можливою мірою в результаті конкретної хірургічної процедури.

II стадія реабілітації після інфаркту.

На цьому етапі кардіологічної реабілітації дуже важливо правильно покращити переносимість фізичних навантажень. Для того, щоб покращити цей параметр, бажано використовувати тренування на витривалість. Цей вид діяльності значно активізує великі групи м’язів, що виконують ізотонічне скорочення, тобто. таке, що викликає певний рух. Прикладами такої фізичної активності можуть бути ходьба, плавання та їзда на велосипеді. Спеціалізовані вправи на витривалість повинні становити більшу частину фізичної підготовки. Виконувана діяльність може набувати безперервної або інтервальної форми.
Безперервні тренування зазвичай слід розпочинати з короткої розминки, що не перевищує 15 хвилин. Однак тривалість повинна змінюватись від 30 до 60 хвилин, при цьому частота його виконання становить від 3 до 5 разів на тиждень. Після закінчення описуваної діяльності рекомендується близько 10 хвилин розслаблюючого (заспокійливого) зусилля без будь-якого навантаження.
Інтервальні тренування також слід розпочинати з м’якої розминки. Він складається з декількох циклів коротких зусиль тривалістю зазвичай близько 3 хвилин з навантаженням, що систематично збільшується. Потім відбувається перерва трохи більше 3 хвилин конкретного відновлення. Основний принцип фізичної активності, що обговорюється, полягає в тому, що в кожному інтервалі ви повинні досягти заздалегідь встановленої межі частоти серцевих скорочень. Після закінчення тренування зазвичай застосовуються вправи на розслаблення, щоб заспокоїти симптоми рухової активності. Вправи на розтяжку та гнучкість м’язів також часто використовуються.
На другому етапі кардіологічної реабілітації дуже важливо використати силові тренування. Зазвичай виконується до 3 разів на тиждень із середньою інтенсивністю, що не перевищує 1 – 3 підходи по 10 – 15 повторень. Слід пам’ятати, що зусилля опору є ідеальним поєднанням ізометричного та ізотонічного зусилля. Вправи, включені в тренування, що обговорюється, виконуються з певним опором, що використовується різними пристроями, наприклад, силовою лавкою. В результаті такі реабілітаційні процедури призводять у довгостроковій перспективі до зміцнення найважливіших м’язів, які відповідають за правильне виконання повсякденної діяльності. Пацієнти після операції повинні пройти другий етап реабілітації протягом 2-5 тижнів після вказаного хірургічного втручання. Правильне час реабілітації, що проводиться на другому етапі, має тривати від 4 до 8 тижнів залежно від медичних показань.

III етап реабілітації після інфаркту.

На цьому етапі кардіологічної реабілітації дуже важливо передусім підтримувати та систематично поглиблювати позитивні ефекти регулярних фізичних навантажень. Роль цієї частини реабілітації полягає у зміні способу життя, в якому систематичні та правильні рухові вправи відіграватимуть ключову роль. Насолода виконанням конкретної фізичної підготовки є дуже важливим елементом, який значно покращує якість життя. Це може призвести до зниження почуття небезпеки та тривоги, пов’язаних із хворобою. З наведених вище причин третій етап кардіологічної реабілітації повинен бути вміло проведений до кінця життя.

Рекомендації наших спеціалістів.

Комплексна кардіологічна реабілітація – дуже важливий терапевтичний процес, який має впроваджуватись у всіх пацієнтів після інфаркту міокарда. Проведена планомірно та контрольовано, вона є невід’ємною частиною комплексного лікування на кожному етапі. Правильно проведена реабілітація викликає безліч позитивних переваг, до яких належать, серед інших:

  • Поліпшення фізичної працездатності,
  • Нормалізація артеріального тиску,
  • Нормалізація метаболізму глюкози,
  • Зниження ваги.

Поліпшення загальної фізичної форми.

Спеціалізована кардіологічна реабілітація на рубежі найближчих десятиліть, ймовірно, стане ключовим методом оздоровлення пацієнтів після інфаркту міокарда.

Контактна інформація нашого Пансіонату “Життя в Радість”.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *