Навчання людей похилого віку – залишайтеся активними, незважаючи на свій вік!
Що ви знайдете у статті?
Кількість людей похилого віку в Україні, як і в більшості західноєвропейських країн, динамічно зростає. В основному це пов’язано із соціально-економічними змінами та підвищенням стандартів лікування. Вищеперелічені чинники істотно впливають збільшення тривалості життя. Це дуже позитивні зміни. Крім самої тривалості нашого життя, також варто подбати про її кращу якість, для досягнення цього необхідно враховувати навчання людей похилого віку.
Чому варто бути активним?
Численні наукові дослідження показали однозначно. Літні люди, які залишаються фізично активними, незважаючи на свій вік, є вищим ступенем незалежності в повсякденній діяльності. При цьому вони рідше страждають на захворювання серцево-судинної та скелетно-м’язової систем, такими як:
- Міокарда, ішемічна хвороба серця,
- Остеопороз,
- Діабет,
- Гіпертонія,
- Здуття,
- Надмірна вага,
- Дегенеративні зміни в суглобах та хребті,
- Падіння та численні травми, включаючи переломи,
- Контрактури та обмеження м’язової сили.
У процесі старіння людського організму відбувається зниження м’язової маси, сили та втрата кісткової маси. Підтримка фізичної активності на високому рівні, аж до глибокої старості, насамперед дозволяє:
- Поліпшення серцево-легеневої ефективності,
- Збільшити м’язову силу, тобто працездатність всього організму,
- Підтримуйте здорову вагу тіла,
- Регулювання артеріального тиску,
- Підтримуйте нормальний глікемічний рівень,
- Збільшення кальцифікації кісток,
- Підтримуйте правильні діапазони руху в суглобах,
- Поліпшення еластичності сухожиль, м’язів та зв’язок.
Тренування людей похилого віку – як вибрати безпечну фізичну активність?
Навчання людей похилого віку має враховувати поточний стан організму в залежності від рівня підготовки, супутніх захворювань, а також операцій і травм. Під наглядом фізіотерапевта варто підібрати вам оптимальні форми фізичної активності, це дозволить отримати з них максимальну користь, уникнувши зайвих травм. Серед людей, які починають рух, роль фізіотерапевта полягає в тому, щоб підготувати літню людину до безпечного входження до обраної форми руху. Рекомендовані заходи включають:
Силові тренування з правильно підібраним навантаженням
Форма тренування, що дозволяє зміцнити м’язи всього тіла, позитивно впливає на кальцифікацію кісток, знижуючи ймовірність розвитку остеопорозу.
Водні види спорту: плавання та аквааеробіка
Вони сприяють підвищенню серцево-легеневої ефективності організму. Вони позитивно впливають на зниження ваги, покращують гнучкість тіла та його координацію.
Скандинавська ходьба
Діяльність, яка, як і біг, задіює м’язи всього тіла, дозволяє спалювати більше калорій, ніж прогулянка. Покращує серцево-легеневу працездатність організму.
Велоспорт
Дозволяє уникнути серцево-судинних захворювань. Він зміцнює м’язи спини та ніг, що суттєво впливає на зменшення дегенеративних змін у стегнах та колінах.
Прогулянки
Вони покращують роботу периферичної кровоносної системи, підвищують оксигенацію організму та щільність кісткової тканини.
Бігові лижі
Дисципліна, що залучає все тіло, а також руки та плечовий пояс. Покращує серцево-легеневу працездатність, зміцнює м’язи, знижує рівень холестерину в крові.
Гімнастика
Вправи, які допоможуть розігріти м’язи, підготувавши їх до щоденних зусиль. Гімнастика покращує роботу травної та кровоносної систем, що покращує самопочуття та гнучкість організму.
Пересування дозволяє людям похилого віку насолоджуйтеся життям повною мірою!
Активно брати участь у повсякденній діяльності, не стаючи залежною від третіх осіб. Фізична активність безпосередньо впливає на участь людей похилого віку в соціальному житті, знижуючи ризик депресії, почуття відчуження та самотності, покращуючи когнітивні функції мозку.
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів