Перейти до вмісту

Альцгеймера – практичні поради

Догляд за пацієнтом з хворобою Альцгеймера – практичні поради

Родичі та опікуни людини з хворобою Альцгеймера на кожній стадії захворювання стикаються з багатьма проблемами та важкими рішеннями. Те, що сім’я може дати пацієнту найбільш цінне, це їхня присутність, підтримка та розуміння, які приходять з часом – поряд з здобутим досвідом та знаннями. Нижче наведено деякі поради, які допоможуть вам зрозуміти і додати впевненості у догляді за хворою людиною.

Зміст:

  • Душевний спокій особи, яка здійснює догляд.
  • Регулярний щоденний розклад.
  • Незалежність та активність.
  • Порушення сну.
  • Квартира пацієнта з хворобою Альцгеймера.
  • Безпека понад усе.

Душевний спокій особи, яка здійснює догляд

Терпіння та розуміння щодо поведінки пацієнта надзвичайно важливі. Щоразу, коли ви розмовляєте з коханою людиною, не забувайте мати спокійний тон голосу. Будь-яка знервованість, агресія, образа чи нетерпіння можуть бути погано сприйняті підопічним і вплинути на нього негативно. Так само, як хвора людина іноді не розуміє значення тих чи інших слів чи фраз, вона дуже добре розуміє та читає тон нашого голосу. Якщо ми роздратовані чи агресивні, підопічний може злякатися чи засмутитися та наблизитися до себе, тим більше, не відповідаючи на наші прохання.

Регулярний щоденний розклад

Важливо забезпечити пацієнтові регулярний розпорядок дня. Завдяки постійному повторенню занять він закріпить постійний графік дня. Завдяки цьому пацієнт буде спокійнішим і охоче виконуватиме обов’язки або проходитиме специфічні процедури. Тому давайте харчування хворій людині в один і той же час, нехай буде час чергувань і відпочинку протягом дня, наприклад, прогулянок і розваг – дивіться сімейні фотографії або телепередачі з хворою людиною.

Незалежність та активність

Доки стан пацієнта дозволяє це, залучайте пацієнта до сімейного життя, заохочуйте його до виконання повсякденних дій. Важливо, щоб людина з хворобою Альцгеймера стимулювалася до самостійності якомога довше – щоденний туалет, їда, одягання. Переконайтеся, що він має обов’язки, адаптовані до його смаків, здібностей та стану здоров’я.

Порушення сну

Бує, що у людей із хворобою Альцгеймера з’являються порушення сну, тому весь ритм дня дерегулюється. Спостерігається підвищена активність у нічний час. Хвора людина готує собі їжу, хоче вийти з дому, щоб виконувати свої щоденні доручення. Щоб нормалізувати таку ситуацію, необхідно організувати пацієнта з правильною кількістю обов’язків та заходів протягом дня. Якщо такий розпорядок не дає результатів, слід звернутися до лікаря, який визначить, чи потрібно використовувати фармакологічне лікування.

Квартира пацієнта з хворобою Альцгеймера

Квартира, в якій проживає хвора людина, має насамперед бути безпечною та максимально функціональною. При облаштуванні квартири слід враховувати, що пацієнт згодом втрачатиме все більше і більше не лише пам’яті та здатності до спілкування, а й фізичної підготовленості. Не варто реорганізовувати всю квартиру на самому початку. Адаптація простору здійснюється поетапно, щоб пацієнт мав можливість поступово звикнути до змін та прийняти їх.

Людині з хворобою Альцгеймера слід максимально забезпечити власний простір. Якщо у вас немає можливості знайти окреме приміщення, відокремити від загальної кімнати або вітальню, де хвора людина зможе відпочити і почуватися невимушено. Помістіть у нього зручне крісло або невеликий диван, поруч із ним має бути невеликий столик, а на ньому улюблені предмети пацієнта, наприклад, рамка з фотографією близької людини, улюблені книги, альбом. Також необхідно розмістити лампу поруч із ліжком хворої людини, даючи яскраве, приємне світло. У палаті пацієнта повісьте великий, розбірливий календар та годинник з великим циферблатом та цифрами.

Прикріплення підписів приміщень або конкретного обладнання полегшить орієнтацію пацієнта. На фото близьких людей ставте імена. Також увімкніть список важливих номерів на видному місці. Важливо, щоб підписи та цифри були легко читаються.

У зв’язку з тим, що з часом рухова координація пацієнта значно погіршиться, потрібно не забувати розставляти меблі в будинку таким чином, щоб близька людина могла пересуватися максимально вільно. Найкраще розташувати їх біля стіни, залишивши багато вільного простору. У ванній та туалеті встановіть спеціальні поручні, які полегшать вихід із душового піддону або ванни та підйом із туалету. Варто прикріпити спеціальні стрічки або нековзкі накладки до поверхні ванни або душового піддону. Сховайте пробки від ванни чи раковини, щоб захистити квартиру від можливого затоплення. Буває, що хворий погано реагує на своє відображення у дзеркалі, тому краще зняти та сховати (наприклад, закрити) усі дзеркала у будинку.

Безпека понад усе

Захистіть всі вікна та балконні двері від можливості їх відкриття хворою людиною. Зніміть ключі від вхідних дверей, а також міжкімнатних дверей, щоб хвора людина не мала можливості зачинитися зсередини як у самій квартирі, так і в конкретній кімнаті. Хорошим варіантом є встановлення у вхідних дверей сирени тривоги. Завдяки цьому ви мінімізуєте ймовірність непомітного виходу з дому хворої людини.

Приховати всі небезпечні предмети, щоб пацієнт не мав до них доступу, ножі, виделки, запальнички, сірники. Ховайте всі види кабелів подовжувачі, кабелі від освітлення, телевізора, комп’ютера і т.д. Усі електричні розетки у квартирі мають бути захищені спеціальним чохлом. Забезпечте все електроустаткування, тобто. сушарку, кухонний комбайн, електрочайник.

Газова плита повинна мати можливість перекрити подачу газу — щоразу, коли ви виходите з дому і залишаєте кохану людину без нагляду, не забудьте вимкнути плиту. Звичайно, той же принцип можна застосувати і до електричних плит. Безпечні місця, де ви зберігаєте предмети, що становлять загрозу для пацієнта, наприклад, засоби для чищення, гострі інструменти, кухонне начиння.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *