Перейти до вмісту

Причини захворювання Альцгеймера.

Хвороба Альцгеймера – причини, симптоми та лікування.

Хвороба Альцгеймера є нейродегенеративною (поступова втрата нервових клітин) і є найбільш поширеною причиною деменції у літньому віці. Вона розвивається протягом багатьох років, викликаючи незворотні зміни у головному мозку, що може призвести до нездатності пацієнта функціонувати самостійно. Проте захворювання можна затягнути ранньою діагностикою та швидким початком лікування, що підвищує комфорт життя пацієнта.
Початок хвороби Альцгеймера
часто непомітний, розлади виявляються повільно, поступово перешкоджаючи щоденному функціонуванню. Ранні симптоми важко перевірити, тому що епізоди забудькуватості можуть також траплятися з молодими людьми. Перебіг хвороби варіює у кожного пацієнта індивідуально. Тому варто звернути увагу на всю незвичайну поведінку людей похилого віку.

Симптоми хвороби Альцгеймера.

Найранішим симптомом хвороби Альцгеймера є втрата епізодичної пам’яті. Хворі люди забувають, що вони робили того чи іншого дня, але вони пам’ятають події багаторічної давності. Такий розподіл часу ускладнює визначення характеру порушення пам’яті. Хворі та їхні сім’ї часто думають, що з ними все гаразд, тому що вони здатні згадати, що сталося багато років тому. Але саме втрата короткочасної пам’яті допомагає нам діагностувати пацієнтів із легкими симптомами хвороби Альцгеймера.

Ранні симптоми хвороби Альцгеймера.

У початковому періоді захворювання когнітивні розлади можуть взагалі не виникати або може спостерігатися лише незначне погіршення пам’яті. Хворі люди можуть пам’ятати свої останні дії, або можуть пам’ятати відомі імена, імена або те, куди вони кладуть повсякденні предмети. Згодом орієнтація у поточних подіях може погіршитись. Втрати пам’яті особливо впливають особисте життя пацієнта. Буває, що люди з початком хвороби Альцгеймера втрачають рахунок часу. Ранніми симптомами також можуть бути проблеми в самостійній подорожі, а також в управлінні фінансами. Якщо ви помітили такі проблеми з пам’яттю у своїх близьких, рекомендується повідомити про це лікаря. Швидке виявлення захворювання дозволяє застосовувати своєчасне лікування.

Рання діагностика хворої людини важлива і для потомства самої хворої, оскільки Хвороба Альцгеймера може мати генетичні умови. Захворювання може бути успадковане від батьків і, значно меншою мірою, від бабусь і дідусів. Існує дві форми хвороби Альцгеймера: спадкова (сімейна) і найпоширеніша – спорадична, яка виникає після 65 років і не зустрічається у найближчих родичів. Навпаки, спадкова форма захворювання розвивається до 65 років, навіть у віці двадцяти, тридцяти років. Усвідомлення можливості успадкування (наприклад, виконання відповідних генетичних тестів) дає можливість знизити ризик захворювання або його значної затримки за рахунок регулярних фізичних вправ, відмови від куріння, вживання алкоголю і дотримання здорової дієти, а також стимуляції мозку шляхом вивчення нових речей і тренування пам’яті.

Відмінності між хворобою Альцгеймера та звичайними проблемами пам’яті.

У всіх нас є проблеми з пам’яттю, які погіршуються з віком. Іноді важко оцінити, чи є той факт, що ми забуваємо про різні речі, природний елемент процесу старіння або вказує на можливе захворювання. Хвороба Альцгеймера відрізняється від звичайних проблем із пам’яттю ступенем втрати пам’яті. Здорова людина, яка забуває про подію, зазвичай пам’ятає інші елементи, пов’язані з цією подією. Наприклад, ви можете забути, як звати цього сусіда, але ви не втрачаєте знання про те, що людина, з якою ви розмовляєте, є нашим сусідом. Пацієнт, який страждає на хворобу Альцгеймера, не тільки забуде ім’я, але й не зможе згадати, як він знає людину.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *