Перейти до вмісту

Арт – терапія для людей похилого віку

Арт – терапія для людей похилого віку або як підтримати людей похилого віку в хорошій формі

Арт – терапія – одна з найприємніших форм турботи про своє благополуччя. Які ефекти арт-терапії для людей похилого віку? Чи готова ця група використовувати його? І нарешті – які вправи та заняття можна запропонувати людям похилого віку в рамках арт-терапії – про все це ми розповідаємо в сьогоднішній статті.

Що таке арт-терапія?

Арт – терапія, також відома як арт – цілительство, є використання різних творчих занять для досягнення бажаних терапевтичних цілей. Щоб отримати з цього вигоду, не потрібно мати особливі художні таланти або особливо вміло поводитися з руками.

Методи можуть бути адаптовані для кожної групи та кожної окремої людини, що принесе радість і сенс у життя, приведе до покращення настрою, зняття стресу, кращого самосприйняття та більш ефективного спілкування з навколишнім середовищем. До позитивних ефектів арт-терапії також відноситься підтримання інтелектуальних навичок та зміцнення міжособистісних відносин, якщо заняття проходять у групах. Це чудовий метод, що дозволяє поділитися зі світом своїми переживаннями та почуттями, які іноді складно передати безпосередньо.

Арт – терапія – методи та приклади занять

У рамках арт-терапії ви можете використовувати безліч технік та методів, які вимагають лише деякої прихильності та відкритості. Важливим є не кінцевий ефект, а процес творчості та стимулювання творчості. До найбільш популярних видів арт-терапії відносяться:

  • пластична терапія, тобто, серед іншого малюнок, живопис, різні види графіки, скульптура та ремесла;
  • музична терапія, як у формі створення музики та співу, так і самого прослуховування музики;
  • драматична терапія, наприклад, підготовка вистав, рольових ігор, використання драми;
  • кінотерапія, використання фільмів, наприклад, для стимулювання розмов на їхні теми;
  • бібліотерапія, тобто використання книг і текстів або власної творчості, включаючи написання віршів, оповідань та щоденника.

Арт – терапія у догляді за людьми похилого віку

Все частіше пропозиції в роботі для доглядальниць у Пансіонаті включають інформацію про те, що вітається людина, яка могла б впровадити заняття арт-терапією в життя літньої людини. Жодної освіти у цій сфері не потрібно, просто відкритість до такої форми спільного проведення часу. Це не дивно, враховуючи кількість переваг, які дає людині похилого віку спілкування з мистецтвом. Це також відмінний спосіб встановити контакт зі старшим на початку роботи або зміцнити зв’язок і краще пізнати один одного пізніше. Варто вибрати один із способів художнього вираження та перевірити, наскільки він діє на обидві сторони.

Короткий зміст

Арт – терапія як форма творчої терапії дуже корисна для підтримки здоров’я та благополуччя людей похилого віку. Варто уявити це у формі участі в групових заходах, організованих для людей похилого віку або в усамітненні будинку, як спосіб встановити кращі відносини між особою, яка здійснює догляд, і людиною, яка перебуває під його опікою. Якщо ви шукаєте роботу, яка дозволить вам працювати в цій галузі, відвідайте наш сайт: робота доглядальниця в Пансіонаті в Житомирі. Крім поточних оголошень, тут ви знайдете ще більше цікавих статей про догляд за людьми похилого віку.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *