Музичні заняття для людей похилого віку – в чому переваги?
Багато людей асоціюють музику з розвагою, але наші фахівці Пансіонату “Життя в Радість” дуже часто використовують її елементи (ритм, тембр, динаміку) для лікування людей, які страждають на емоційні або фізичні проблеми. Заняття з прослуховування пісень, співу чи гри на інструментах проводяться, зокрема, у нашому будинку для людей похилого віку в Києві. Варто знати, яку користь може отримати людина похилого віку від участі в таких заходах.
Що таке музична терапія?
Витоки звукового лікування сягають племінних часів, коли шамани здійснювали спеціальні ритуали з використанням співу або гри на інструментах. Вважалося також, що з допомогою музики та танців можна встановити контакти з вищими силами чи вигнати злих духів, управляючих душею людини. В даний час музикотерапія не заснована на ворожіннях і народних обрядах, а є науковим напрямом, що охоплює питання психології, психотерапії, педагогіки і т. д.
Основним елементом, що впливає на тіло і розум людини похилого віку, є звук, який викликає переживання і глибоко приховані емоції. Музичну терапію можна розділити на два основні різновиди:
- активний – спів, гра на музичному інструменті, танці;
- рецептивний – прослуховування пісень, розслаблення, візуалізація.
Музикотерапія також поділяється за критерієм підходу:
- музика в терапії – звуки доповнюють реабілітацію або заняття з психологом;
- музика як терапія – просте прослуховування пісень або гра на інструментах класифікується як форма лікування.
Варто додати, що брати участь у заняттях може кожен пенсіонер, незалежно від його навичок та психофізичного стану. Виняток становлять люди, для яких музика є каталізатором розрядів у мозку, що призводять до епілептичних станів.
Які переваги музичної терапії?
Участь у заняттях, в яких використовуються звуки, може принести людям похилого віку багато користі. Головні переваги зустрічей – це розвага та інтеграція. Якщо заняття проходять у великій групі, у літньої людини з’являється шанс зустріти нових друзів і зміцнити зв’язки, що раніше встановилися. Музика також піднімає настрій, знімає негативні емоції та заспокоює. Крім того, вона благотворно впливає на систему кровообігу, тому її часто використовують для лікування людей, які страждають на ішемічну хворобу серця. Спокійні тони знижують артеріальний тиск, відновлюючи нормальний пульс та дихання.
Інші переваги музичної терапії включають:
- розширення культурних знань;
- можливість досягнення гармонії між емоційними переживаннями та фізіологічними процесами;
- релаксація;
- розвиток уяви;
- покращення пам’яті та концентрації.
Музикотерапія благотворно впливає на тіло та розум людини. Наші будинки для людей похилого віку пропонують ці види діяльності як на індивідуальних, так і на групових заняттях. Тому варто задуматися про те, щоб записати близьку людину на музичні майстер-класи, щоб надати їй унікальні розваги або підтримати її процес лікування чи реабілітації.
Будинок для людей похилого віку – Життя в Радість
Мета будинку для людей похилого віку – надавати послуги на найвищому рівні, забезпечуючи душевний та фізичний комфорт мешканцям, щоб їм було добре з нами, а їхнє перебування було приємним та радісним.
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів