Перейти до вмісту

Астма – важливо знати.

Приступ астми – як довго він триває? Як вчинити? Перша допомога.

Приступ астми виникає раптово внаслідок різноманітних факторів: сильних емоцій, раптового охолодження або, у разі алергічної астми, при контакті з алергеном. Як довго триває напад астми і як допомогти людині, яка має?

Як виглядає напад астми?

Йдеться про напад астми, коли виникає раптовий, сильний бронхоспазм в організмі. Ця реакція може бути спровокована багатьма факторами. У разі бронхіальної астми часто це сильні емоції або холодне повітря, у хворих на алергійну астму напад виникає в результаті контакту з алергеном, а при фізичній астмі симптоми виявляються під час або після фізичного навантаження.

Характерним для нападу астми є задишка
та почуття стиснення або тяжкості в грудях. Інші симптоми включають хрипи та сухий кашель. Астматик під час нападу починає відчувати проблеми з диханням і мовленням, у нього прискорюється серцевий ритм, а стрес і занепокоєння збільшують потребу в кисні, що може ще більше посилити симптоми. При сильному нападі хворої людини обливає потім, її шкіра стає блідою, а губи синіють.

Напад астми – що робити?

Насамперед, не варто панікувати. Хвора людина, бачачи нашу знервованість, почне більше напружуватися, і це їй точно не допоможе. Почнемо із відкриття вікна, щоб забезпечити астматика свіжим повітрям. Цей крок слід опускати тільки в ситуації, коли мороз і зміг за вікном – ці фактори можуть збільшити напад.

Забезпечимо пацієнтові зручне положення та зніміть з нього предмети одягу, що стискають шию – шарф або краватку. Якщо напад був викликаний контактом з алергеном, його слід якнайшвидше видалити з навколишнього середовища. Кожен астматик повинен мати із собою інгалятор із препаратом, що розширює бронхи.

При виникненні нападу його слід застосовувати якнайшвидше. Зазвичай достатньо однієї інгаляції, але якщо симптоми не почнуть зникати за кілька хвилин, доведеться робити це знову. Слід знати, що пацієнт повинен приймати ліки сам, і ми можемо лише полегшити йому, наприклад, вийнявши їх із пакета та дати. Якщо з часом стан хворого не покращиться, необхідно буде викликати лікаря.

Приступ астми вночі.

Приступ астми може здивувати людину посеред ночі, особливо якщо вона пов’язана з серцевою астмою. Незалежно від часу доби або місця, де відбувається напад, процедура завжди має бути однаковою. Однак варто пам’ятати, що у разі серцевого дисфагінозу причиною початку нападу є лівошлуночкова недостатність, пов’язана з пороком або пороком серця.

У цьому випадку задишка зникає щонайменше через 30 хвилин, і для цього хворий повинен змінити своє положення з лежачи на сидячи або стоячи. Проте слід уникати фізичних навантажень і ходити. Якщо задишка дуже сильна і супроводжується ціанозом або відхаркуванням рожевого мокротиння, слід негайно звернутися до лікаря – це може означати набряк легенів, який є небезпечним для життя.

Приступ астми без інгалятора.

Люди з астмою завжди повинні мати при собі препарат, який швидко розслабить бронхи. Однак, якщо з якихось причин під час нападу інгалятора немає під рукою, доведеться викликати швидку допомогу.

Відсутність реакції або можливості введення відповідного препарату може призвести до пневмоторакса, бронхоектаз, набряків легенів, незворотних труднощів у протіканні повітря через бронхи і навіть летальному результату результат гіпоксії, саме тому так важливо, щоб напад астми завжди супроводжувався наданням першої допомоги.

>

Домашні засоби від нападу астми.

Приступи астми лікують спеціальними препаратами, які мають діастолічну дію на бронхи, особливо бета-2. У жодному разі не можна ґрунтуватися лише на так званих домашніх способах. Такі методи, як вживання деяких трав, використовуються лише як доповнення, а їх ефект можна спостерігати лише за тривалого застосування.

Будинок престарілих Життя в радість у Києві спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *