Перейти до вмісту

Атеросклероз у людей похилого віку.

Проблеми з атеросклерозом у людей похилого віку.

Атеросклероз є підступним захворюванням. Зазвичай він розвивається безневинно: літня людина швидше втомлюється, часто болять ноги, має проблеми з концентрацією уваги і запам’ятовуванням. Нелікований атеросклероз призводить до інфаркту, інсульту, ампутації кінцівки. Тому важливо Будинок для людей похилого віку Київ
попереджати це захворювання та контролювати холестерин.

Атеросклероз – це прогресуючий хворобливий процес, до якого залучаються великі та середні артерії, і його головною особливістю є складні зміни, що відбуваються у внутрішній оболонці судин. Атеросклеротичні ураження розвиваються внаслідок хронічного запально-імунного процесу у стінках артерій під впливом таких факторів, як гіпоксія, вільні радикали низької щільності та ліпопротеїни.

Приблизно у 50% людей віком 55-65 років атеросклероз спричиняє звуження коронарних судин приблизно на 50% просвіту судини. Ці зміни є причиною підвищення тиску. Внаслідок цього з’являються поразки в серці.

Хоча причини атеросклерозу складні, найважливішим фактором розвитку цього захворювання є порушення обміну речовин артеріальної стінки та підвищений рівень ліпідів у крові.

Сутність атеросклерозу полягає в накопиченні ліпідів у внутрішній оболонці артеріальних судин. Процес атеросклерозу ініціюється ушкодженням артерій. Фактори, які пошкоджують артерії поруч із фракцією холестерину ЛПНГ, включають гіпертонію та окис вуглецю та бактеріальні інфекції, а також фактори, пов’язані з імунітетом.

При високій концентрації ЛПНЩ його молекули проникають у стінки судини, де окислюються клітинами кровоносних судин. Перевантажені холестерином клітини перетворюються на пінисті клітини, які руйнуються, у результаті чого утворюються відкладення холестерину поза клітиною.

Запальний процес в організмі впливає на пошкодження коронарних судин, змінене атеросклерозом.

З’єднання, що містяться в зеленому чаї, мають протизапальну дію. Дія поліфенолів, які містяться в зеленому чаї, допомагають запобігти серцево-судинним захворюванням. Різноспрямована дія зеленого чаю пов’язана зі зниженням ризику розвитку ішемічної хвороби серця, профілактикою гіпертонії та атеросклерозу. Регулярне вживання цього чаю також приносить інші переваги для здоров’я, такі як запобігання ожиріння та затримка процесу старіння організму та протидія втоми. Зелений чай також має противірусні, антибактеріальні та розслаблюючі властивості. Зелений чай належать до ефективної профілактики розвитку пухлин. Тому варто збагатити щоденний раціон вживанням цього популярного та корисного напою.

На жаль, немає єдиного спеціалізованого обстеження, яке дозволило б підтвердити атеросклероз. Коли в артеріях дуже багато атеросклеротичних бляшок, його можна виявити за допомогою ультразвуку. На моніторі видно розширені та потовщені судинні стінки. Також корисно ультразвукове дослідження з доплерографією, завдяки якому лікар оцінює порушення кровотоку по судинах. Стан коронарних артерій можна оцінити за допомогою комп’ютерної томографії.

Ризик розвитку атеросклерозу можна оцінити, вивчивши рівень загального холестерину та його ЛПНГ (погана фракція) та ЛПВЩ (хороша фракція), а також рівень тригліцеридів у крові.

Для зниження холестерину лікарі рекомендують приймати ліки. Останнє покоління препаратів включає фібрати, які підвищують концентрацію хорошого холестерину (наприклад, ліпостат, безамідин) та статинів (наприклад, зокор), знижуючи рівень поганого холестерину та тригліцеридів та підвищуючи концентрацію хорошого холестерину.

Статини допомагають уповільнити і навіть регресувати атеросклеротичні ураження у коронарних судинах. Буває, що ліків недостатньо, щоб уберегти себе, наприклад, від інфаркту чи інсульту, тому слід вести здоровий спосіб життя.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *