Перейти до вмісту

Біль у спині все про здоровий хребет

Як подбати про здоровий хребет?

Біль у спині – одна з найпоширеніших недуг, з якою стикаються люди похилого віку. Вони можуть бути як симптомом природних процесів старіння організму, так і симптомом поточних захворювань, як дегенерація суглобів або дископатія. Ось чому так важливо щодня пам’ятати про принципи профілактики захворювань хребта.

Хребет підтримує все тіло – завдяки йому людина зберігає вертикальне положення, може рухатися, а також забезпечує певний захист внутрішніх органів. В силу своєї анатомічної будови та функцій хребет постійно піддається різноманітним навантаженням, травмам і захворюванням. Їхні симптоми можуть включати біль та обмеження рухливості.

За різними статистичними даними, біль у спині є однією з найпоширеніших недуг серед людей похилого віку. Ось чому так важливо щодня пам’ятати про правила їхньої профілактики.

Принципи догляду за хребтом у людей похилого віку

Правильна вага тіла

Кожен додатковий кілограм ваги тіла – це додаткове навантаження на хребет. Це викликає стан навантаження, які можуть проявлятися, наприклад, у болю. Тому людям похилого віку слід підтримувати здорову вагу, особливо в період, коли їхня фізична активність природним чином знижується.

Здорова дієта

Немає сумнівів у тому, що здорове харчування допомагає підтримувати здорову вагу, а також може впливати на стан хребта. У щоденне меню мають входити цільнозернові продукти, нежирне м’ясо, риба, рослинні жири, якісні молочні продукти.

Фізична активність

Краща профілактика захворювань хребта – рух – він зберігає працездатність суглобів, робить їх гнучкими та зміцнює м’язи. Залежно від індивідуальних переваг, потреб та стану здоров’я літня людина може, наприклад, займатися спортом, займатися йогою, ходити в басейн, гуляти або займатися скандинавською ходьбою.

Докторська допомога

При будь-яких тривожних симптомах і недугах, що зачіпають не тільки хребет, а й весь опорно-руховий апарат, слід проконсультуватися у лікаря-сімейного лікаря чи ортопеда. За потреби він призначить відповідні аналізи та проведе лікування, у тому числі реабілітаційне. Зрозуміло, про мешканців будинку для людей похилого віку в Житомирі, дбають досвідчені реабілітологи.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *